[WIDEO] Ratownicy z Zakrzówka Szlacheckiego gotowi na letnie wyzwania

[WIDEO] Ratownicy z Zakrzówka Szlacheckiego gotowi na letnie wyzwania Fot. Starostwo Powiatowe/Radosław Sandelewski

Radomszczańscy Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego tradycyjnie już otworzyli sezon letni 2024 podczas spotkania nad Zalewem w Zakrzówku Szlacheckim.

Pogoda nie zwiodła, a młodzi WOPR-wcy udowodnili, że są dobrze przygotowani do stania na straży bezpieczeństwa na akwenach nie tylko na ternie naszego powiatu. Wspaniałej postawy oraz sprawności gratulował im obecny podczas uroczystości Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jacek Gębicz, który podziękował także władzom WOPR za trud wkładany w wyszkolenie wielu pokoleń ratowników wodnych i propagowanie idei ratownictwa.

Rozpoczęcie sezonu było okazją do uroczyste zaprzysiężenie Młodszych Ratowników Wodnych oraz nadanie stopni Młodszych Ratowników WOPR (12-16 lat) i Ratowników Wodnych MSWiA (od 18 lat).

- Ślubuję, że dopóki zdrów będę i sił mi wystarczy, bez względu na warunki będę ratować osobę, której zagraża niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia na wodach - przyrzekali adepci, których w szeregi radomszczańskiego WOPR przyjmował prezes, Stanisław Kępiński.

Sprawność członków WOPR potwierdziły przeprowadzone w sobotę 22 czerwca zawody w trójboju ratowniczym, podczas których najmłodsi ratownicy rywalizowali w konkurencjach pływackich i ratowniczych.

Wydarzenie, w którym uczestniczyły także rodziny i znajomi ratowników, zakończył piknik integracyjny.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
wopr wopr radomsko zakrzówek szlachecki wakacje
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE