[WIDEO] Prezydent Radomska odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej. Koalicja ma się dobrze

[WIDEO] Prezydent Radomska odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej. Koalicja ma się dobrze Fot. UM Radomsko

Prezydent Radomska, Jarosław Ferenc zwołał konferencję prasową podczas której odniósł się do słów wypowiedzianych przez działaczy radomszczańskiej PO.

Podczas czwartkowej (23 listopada) konferencji działacze Platformy Obywatelskiej stwierdzili m.in., że koalicja prezydenta z Prawem i Sprawiedliwością blokuje program In Vitro w Radomsku. Dofinansowanie tego programu nie znalazło się w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta.

- Nie jest prawdą, że program ten został wyrzucony z budżetu. Był to program na trzy lata i tak on funkcjonuje. W tym roku program się kończy. To właśnie m.in. głosami radnych Razem dla Radomska program ten został przyjęty. Obecnie jest procedowana w Sejmie ustawa na temat pomocy państwa dla osób, które nie mogą mieć dzieci. Dopóki ta ustawa jest procedowana w Sejmie my nie możemy mówić o jakiejkolwiek pomocy miasta. Nie wiemy, na jakich warunkach będzie udzielana ta pomoc z budżetu centralnego – podkreśla Jarosław Ferenc.

Prezydent stwierdził również, że nie jest prawdą, iż poszukuje koalicjantów wśród członków Platformy Obywatelskiej, o czym podczas konferencji mówili przedstawiciele PO.

- Nie rozmawiamy z PO na ten temat. Koalicja, w której jesteśmy obecnie ma się dobrze i myślę, że do końca kadencji ta koalicja będzie dobrze funkcjonować – oznajmił Jarosław Ferenc.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko konferencja prezydent jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE