Karatecy na tatami na turnieju w Radomsku

Trzeci raz karatecy z różnych stron Polski spotkali się w Radomsku na ogólnopolskim turnieju Randori Cup. Areną zmagań (3 grudnia) była Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Szkolnej.

Na dwóch przygotowanych tatami walczyło 118 karateków z klubów z Częstochowy, Łodzi, Góry Kalwarii, Skarżysko-Kamiennej, Turku, Głowna, Tarnowa Opolskiego, Sosnowca i gospodarz turnieju Randori Radomsko. Zawodnicy rywalizowali w widowiskowej kategorii kumite czyli walki.

Turniej rozpoczął się od występów dziewcząt z Akademii Mass Team Radomsko. Sędziowie zawodów otrzymali pamiątkowe statuetki.

- Witam wszystkim moich przyjaciół. Pragnę z całego serca podziękować, że nie zawiedliście, bo w tym samym czasie co nasz turniej organizowane są Mistrzostwa Europy. Życzę wszystkim udanych startów – mówił otwierając turniej sensei Michał Błach z Randori Radomsko.

W imieniu władz miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego, Wioletta Marcinkowska i Tomasz Kornacki życzyli zawodnikom walki w duchu fair-play i odniesienia jak najlepszych wyników w turnieju. Podkreśli, że ważne jest zaangażowanie trenerów i rodziców w rozwój sportowy dzieci. 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad turniejem.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
randori randori radomsko karate karate radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE