Wdrażanie zaleceń neurodydaktyki do procesu nauczania w szkole i innych placówkach oświatowych

Wdrażanie zaleceń neurodydaktyki do procesu nauczania w szkole i innych placówkach oświatowych

Neurodydaktyka jest dziedziną, która umożliwia wprowadzenie do procesu nauczania i uczenia się założeń sprawiających, że nauka będzie o wiele bardziej efektywna niż do tej pory. Podsuwa nauczycielom i pedagogom wskazówki dotyczące między innymi zainteresowania ucznia zagadnieniem, aktywizowania go, uaktywniania zmysłów i emocji w czasie nauki czy stawiania jasnych celów uczenia się. Swoje założenia wyprowadza głównie z badań neurobiologicznych uwzględniających budowę i funkcje mózgu. Dlaczego warto zdecydować się na szkolenia z obszaru neurodydaktyki?

Szkolenia dla oświaty ECRK Lex z zakresu neurodydaktyki

E-szkolenia dla szkół prowadzone przez ECRK Lex to sposób na podniesienie jakości kształcenia w zarządzanej przez siebie placówce. Podczas szkoleń wszyscy nauczyciele i inne osoby pracujące z uczniami uzyskają niezbędne wsparcie merytoryczne oraz materiały dodatkowe, które pozwolą na wprowadzenie wniosków wypływających z neurodydaktyki do codziennej praktyki pedagogicznej.

Dzięki kursom prowadzonym przez szkoleniowców z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym osoby uczestniczące dowiedzą się między innymi jak:

• angażować w procesie nauczania więcej niż jeden lub dwa zmysły oraz odwoływać się do emocji uczniów,
• łączyć już posiadane przez uczniów wiadomości z nowymi faktami zawartymi w podstawie programowej,
• wprowadzić metody nauczania, które sprawią, że uczniowie będą chcieli się uczyć, a nauka będzie skuteczna,
• powiązana jest budowa i funkcje mózgu z procesami przyswajania wiedzy oraz umiejętności,
• atmosfera na zajęciach lekcyjnych wpływa na zapamiętywanie przez uczniów materiału.

Więcej informacji na temat szkolenia można znaleźć pod adresem: https://ecrklex.pl/.

Dlaczego warto skorzystać z oferty szkoleniowej ECRK Lex?

Oferta szkoleniowa ECRK Lex obejmuje swoim zakresem ogromną liczbę zagadnień przydatnych w codziennej pracy nauczyciela, dyrektora, pedagoga i innych pracowników szkoły. Odpowiednio dobrane kursy pozwolą znacząco podnieść poziom kształcenia i wychowania w każdej placówce oświatowej.

Sprawią także, że uczniowie będą o wiele bardziej zadowoleni z czasu spędzanego w szkole, co z pewnością przełoży się również na ich zachowanie czy wyniki egzaminacyjne. Żeby forma szkoleń była możliwie jak najbardziej dogodna dla wszystkich potencjalnie zainteresowanych kursantów, uruchomiona została opcja uczestnictwa w e-szkoleniach z dowolnego miejsca, nie tylko z Białegostoku.

Zachęcamy do udziału w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów ECRK Lex.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE