Szkolny Punkt Informacji o Unii Europejskiej działa w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych. W ten sposób szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego i będzie walczyć o certyfikat „Szkoły – Ambasadora Parlamentu Europejskiego”.
- Celem przedsięwzięcia jest nie tylko uzyskanie certyfikatu, ale także wypracowanie u młodzieży nawyku systematycznej pracy, zaangażowania i wspierania siebie w dążeniu do osiągnięcia celu – mówi Joanna Siedlecka, jeden z koordynatorów projektu. – Na uczniów czekają spotkania ze specjalistami z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz integracja z innymi placówkami szkolnymi poprzez prowadzenie dla nich lekcji i debat na temat Unii Europejskiej. Na zakończenie projektu - wyjazd do siedziby Parlamentu Europejskiego w Polsce – wylicza działania.
Od tej pory na każdej przerwie lekcyjnej w punkcie informacji dyżurują uczniowie, by dzielić się swoją wiedzą z innymi. Można tu również zagrać w tematyczne gry i oglądać filmy na temat UE, jak również otrzymać stosowne publikacje. - Byliśmy bardzo zestresowani, ale mieliśmy świadomość, że robimy coś dobrego. Taki punkt w szkole to bardzo dobry pomysł, możemy dużo osiągnąć i jednocześnie przekazać wiedzę innym. Mamy dużo planów na rozwój punktu – mówi Anna Rak, zaangażowana w projekt uczennica.
Opiekunami Szkolnego Punktu Informacji są nauczycielki: Joanna Siedlecka, Justyna Starostecka oraz Mirosław Dratwiński – wicedyrektor ZSE-E.
Info: Karolina Majak, Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.