W szpitalu w Bełchatowie chirurgom pomaga robot

W szpitalu w Bełchatowie chirurgom pomaga robot Fot. Adam Staśkiewicz, materiały promocyjne CMR Surgical

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie jest pierwszym publicznym szpitalem w naszym województwie, w którym zabiegi urologiczne będą wykonywane innowacyjną metodą przy użyciu robota chirurgicznego Versius. Dzięki temu pacjenci szybciej wrócą do zdrowia.

We wtorek, 26 lipca w bełchatowskim szpitalu odbyła się inauguracja rozpoczęcia wykonywania zabiegów operacyjnych-urologicznych przy pomocy nowoczesnego robota.

- Zdrowie jest tą wartością, którą cenimy najbardziej. To bardzo szczęśliwy dzień, kiedy możemy wejść w najwyższą jakość i technologię, która właśnie tutaj w szpitalu wojewódzkim w Bełchatowie będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców regionu – podkreślił Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Robot Versius, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, umożliwia przeprowadzenie operacji w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta. Dzięki temu osoby po zabiegach skracają swój pobyt w szpitalu i szybciej wracają do formy. Robot składa się z konsoli obsługiwanej przez chirurga oraz modułowych ramion z kamerą i narzędziami chirurgicznymi. Małe przegubowe narzędzia zapewniają większą sprawność i precyzję ruchu.

Dziś w bełchatowskim szpitalu przeprowadzony został inauguracyjny zabieg prostatektomii.

- To historyczna chwila, gdzie po raz pierwszy w naszym województwie, w szpitalu publicznym jest wykonywany zabieg z udziałem robota Versius. To jest bardzo ważna chwila dla pacjentów, którzy tą metodą mogą być od dziś leczeni w naszym szpitalu - mówił Andrzej Kowalski, dyrektor bełchatowskiego szpitala wojewódzkiego.

W tym roku w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie planowanych jest kilkadziesiąt operacji robotycznych.

Więcej o:
bełchatów szpital bełchatów robot chirurgia operacje urologia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE