W Radomsku wystartuje program „Radomsko bez smogu”. Będą pieniądze na wymianę źródeł ciepła

W Radomsku wystartuje program „Radomsko bez smogu”. Będą pieniądze na wymianę źródeł ciepła

Urząd Miasta w Radomsku uruchomi program „Radomsko bez smogu”. Ma to być odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy podkreślają, że miasto przeznacza zbyt mało pieniędzy na walkę ze smogiem.

W ramach programu przez trzy lata w budżecie miasta zabezpieczana będzie kwota 1 mln złotych na wymianę  źródeł ciepła na ekologiczne. Projekt uchwały prezydent złoży na najbliższej sesji.

- Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców, wiedząc, że jest to bardzo ważny problem. Z panią skarbnik przeanalizowaliśmy budżet na najbliższe lata i uznaliśmy, że możemy w naszym budżecie wygospodarować środki, które pozwolą na pomoc mieszkańcom Radomska w likwidacji źródeł ciepła, które tworzą zanieczyszczenia – wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

O tym, że radomszczanie mają zastrzeżenia co do działań miasta w kwestii walki ze smogiem świadczyła ankieta, przeprowadzona przez Radomszczański Alarm Smogowy. Działacze RAS przygotowali projekt uchwały, w którym również zaproponowali, by w tegorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2022-2023 zostało zabezpieczone w budżecie miasta 1 mln złotych (każdego roku) na wymianę źródeł ciepła.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko smog radomsko bez smogu dofinansowanie wymiana źródeł ciepła
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE