W Radomsku rozpoczął się Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. S. Różewicza

30 artystów fotografików z Polski i zagranicy bierze udział w rozpoczętym właśnie w Radomsku Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym im. Stanisława Różewicza.

Celem wydarzenia jest artystyczna dokumentacja m.in. miejsc związanych ze Stanisławem Różewiczem i jego braćmi. Uczestnicy plenery będą wykonywać zdjęcia zarówno w Radomsku, jak i powiecie radomszczańskim.

- Fotografia daje nieskończoną różnorodność możliwości postrzegania, interpretacji i działania. Jestem przekonana, że fotografie, które powstaną podczas pleneru będą wspaniałymi zapisami tego, co uda się dostrzec w naszym otoczeniu – mówiła podczas inauguracji pleneru Małgorzata Kańska-Kipigroch, wiceprezydent Radomska.

Uczestnicy pleneru odwiedzą m.in. Przedbórz. Wezmą też udział w spływie kajakowym rzeką Wartą.

Poplenerową wystawę „Śladami braci Różewiczów” będzie można zobaczyć w Radomsku podczas otwarcia Różewicz Open Festiwal - 8 października w Galerii Muzeum Regionalnego. Przy tej okazji wydany zostanie również album.

Ogólnopolski Plener Fotograficzny im. Stanisława Różewicza potrwa do niedzieli. Organizatorami wydarzenia są Miejski Dom Kultury w Radomsku, Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej, Fundacja „Foto Pozytyw”, Miasto Radomsko, Powiat Radomszczański oraz Urząd Miejski w Przedborzu.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański ogólnopolski plener fotograficzny im. stanisława różewicza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE