W Radomsku pojawią się pojemniki na elektrośmieci

W Radomsku pojawią się pojemniki na elektrośmieci Fot. UM Radomsko

Radomsko to kolejne miasto, w którym już wkrótce znajdziemy charakterystyczne czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. We wtorek 25 maja została podpisana umowa, na mocy której mieszkańcy miasta zyskają możliwość szybkiego, bezpiecznego oraz ekologicznego pozbycia się elektrycznych śmieci z ich domów i mieszkań. Rozwiązanie to - co podkreślają urzędnicy, w żaden sposób nie obciąża budżetu miasta, a zebrany zużyty sprzęt w bezpieczny sposób trafi do zakładów przetwarzania.

Ogólnopolski projekt Elektryczne Śmieci to rozwiązanie obecne już w ponad 30 miastach.

- Cieszę się, że Radomsko dołączyło do miast, które oferuje swoim mieszkańcom praktyczne rozwiązanie w zakresie selektywnej zbiórki małego zużytego sprzętu i baterii. Jestem przekonany, że czerwone pojemniki trwale wkomponują się w miejski krajobraz i będą cieszyć się sympatią mieszkańców, którzy zyskali możliwość szybkiego pozbycia się zalegającego sprzętu elektrycznego - komentuje Robert Magolon z MB Recycling.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w rozmiarze do 50 cm - np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety suszarki do włosów i żelazka. W ramach projektu istnieje także możliwość oddania większych elektrycznych śmieci. W tym celu należy skontaktować się z numerem infolinii 572 102 102 i ustalić szczegóły indywidualnego odbioru z konsultantem.

- Radomsko od wielu lat stara się być miejscem przyjaznym mieszkańcom i ekologii, dlatego postanowiliśmy włączyć się aktywnie w rozwiązanie, które gwarantuje pozytywny wpływ na środowisko i przede wszystkim daje możliwość łatwego i bezpiecznego pozbycia się zużytego sprzętu, który często zalega w naszych szufladach. Cieszymy się, że tym działaniem wpisujemy się w ideę smart city – miasta inteligentnego i ekologicznego – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Lista lokalizacji pojemników:

- ul. św. Jadwigi Królowej (koło sklepu Lidl)
- ul. Piłsudskiego (przy Miejskim Domu Kultury)
- ul. Sierakowskiego (ERA Park)
- ul. Stara Droga 85 (przy PGK)
- ul. Reymonta (rejon dworca PKP)

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko elektrośmieci pojemniki na elektrośmieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE