W Radomsku nie będzie publicznej toalety i pomnika Jerzego Semkowa. Z powodu społecznego niezadowolenia...

W Radomsku nie będzie publicznej toalety i pomnika Jerzego Semkowa. Z powodu społecznego niezadowolenia...

W Radomsku nie powstanie jednak nowa publiczna toaleta. Nie zostanie również wybudowany pomnik Jerzego Semkowa.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że Urząd Miasta w Radomsku ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy toalety publicznej. Obiekt ten miał powstać w Parku Świętojańskim. Kwota, jaką magistrat chciał przeznaczyć na tę inwestycję to 420 tys. złotych.

Po opublikowaniu informacji pojawił się szereg negatywnych komentarzy. Internauci zarzucali władzom miasta marnotrawienie publicznych pieniędzy.

W czwartek, 27 października 2022 r. skarbnik miasta poinformowała radnych, że Urząd Miasta rezygnuje z tej inwestycji. Przetarg został już unieważniony.

- Z powodu zaistniałego niezadowolenia społecznego w związku z wysokością planowanych do wydatkowania środków finansowych na w/w zadanie inwestycyjne, koniecznym jest, w celu zmniejszenia kosztów, uzgodnienie innych rozwiązań, niż te zastosowane w dokumentacji projektowej, z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków oraz uzyskanie pozwolenia na prowadzenie robót na obiekcie zabytkowym. Wykonanie ewentualnej dokumentacji zamiennej i wydanie niezbędnych pozwoleń na realizację przedmiotowego zadania może potrwać co najmniej kilka miesięcy. W związku z powyższym bezzasadnym jest prowadzenie dalej przedmiotowego postępowania – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Kolejną inwestycją z jakiej zrezygnował magistrat jest budowa pomnika Jerzego Semkowa - honorowego obywatela Radomska. Na tę inwestycję w miejskim budżecie zostało zarezerwowane 159 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko publiczna toaleta pomnik jerzego semkowa inwestycje rezygnacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE