W PSP 8 w Radomsku utworzono „Leśne Obserwatorium”

W PSP 8 w Radomsku utworzono „Leśne Obserwatorium” Fot. Klaudia Gajda

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Radomsku do swojej dyspozycji mają „Leśne Obserwatorium”. To kolejna miejska placówka, w której utworzony został punkt dydaktyczny w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”, realizowanego rzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

We wtorek, 4 października odbyło się uroczyste otwarcie tej ekologicznej plenerowej pracowni - prace nad jej powstaniem trwały przez wakacje. „Leśne Obserwatorium” pełni przede wszystkim funkcję dydaktyczną, ale jest to również piękna ozdoba otoczenia szkoły. Oprócz roślin znajdziemy tam tablice edukacyjne, altanę, stację meteorologiczną, ul, karmniki dla ptaków czy domki dla owadów. Zakupione zostały także pomoce dydaktyczne.

Wartość całego zadania to 55,5 tys. zł., a dofinansowanie z WFOŚiGW w Łodzi wyniosło 49,8 tys. zł.

Zanim doszło do symbolicznego przecięcia wstęgi, na sali gimnastycznej dzieci zaprezentowały krótkie przedstawienie. Został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny ph. „Dar jesieni” na najpiękniejszy jesienny stroik. Pierwsze miejsce zajął Jakub Kowalski. Dawid Janusiak otrzymał nagrodę dyrektora.

Szkoła już zaplanowała liczne wydarzenia związane z przyrodą i ekologią, które będzie realizować w ciągu trwającego roku szkolnego, jak konkurs fotograficzny „Las w obiektywie”, spotkania z pszczelarzem, konkurs poetycki na wiersz przyrodniczy i wiele innych.

Więcej o:
radomsko psp 8 radomsko leśne obserwatorium
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE