W piotrkowskim Central Parku powstanie pumptrack

W piotrkowskim Central Parku powstanie pumptrack Fot. UM Piotrków Tryb.

W tym roku Piotrków Trybunalski wzbogaci się o dwa tory do ekstremalnej jazdy na rowerze. Pierwszy pumptrack, bo o nich mowa, powstanie przy ul. Rzecznej. A to nie jedyne nowości na „Szczekanica Cental Park”.

W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wykonanie drugiego etapu modernizacji placu zabaw przy ul. Rzecznej.

Pierwszy etap tych robót wykonano w ubiegłym roku tworząc tam „Szczekanica Central Park”. Wówczas wybudowane zostało nowe boisko, siłownia plenerowa oraz place zabaw dla młodszych i starszych dzieci.

- Dzięki tegorocznej inwestycji to miejsce stanie się jeszcze atrakcyjniejsze – zapowiadają pracownicy ZDiUM i wyliczają, co  jeszcze – po rozbudowie – wejdzie w skład kompleksu.

- Całkowitą nowością w naszym mieście, będzie pumptrack, czyli zbudowany z modułów tor rowerowy do jazdy ekstremalnej. Tor będzie miał 40 metrów długości, dwie bandy mające po 180 stopni oraz tzw. pompki rozpędowe – przybliżają szczegóły inwestycji pracownicy ZDiUM.

Na kompleksie zainstalowane zostaną także trzy trampoliny ziemne, piłkochwyt przy boisku, stół do tenisa stołowego oraz zjazd linowy – tyrolka. Całość uzupełnią 3 lampy solarne.

Oferty w przetargu można składać do 7 kwietnia. Na wykonanie prac zwycięska firma będzie miała 4 miesiące od daty podpisania umowy.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski urząd miasta piotrków central park piotrków pumptrack
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE