W piątek do pracy na rowerze

Starostwo Powiatowe w Radomsku po raz drugi w tym roku organizuje akcję Dzień bez Samochodu. Tym razem mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pracujące.

Podczas pierwszego Dnia bez Samochodu (6 czerwca) przykładem świecił starosta Robert ZakrzewskiStarostwo Powiatowe w Radomsku  po raz drugi w tym roku organizuje akcję Dzień bez Samochodu. Tym razem mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pracujące. W piątek rezygnują z jazdy samochodem, a w poniedziałek wygrywają markowe rowery i inne nagrody!

Organizatorzy akcji zamierzają także nagrodzić 10 firm i lub instytucji, z których najwięcej osób weźmie udział w akcji - otrzymają one stojaki do parkowania rowerów. Powiat pozyskał na organizację akcji dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Akcja będzie rozłożona na dwa dni - 21 i 24 września 2012r. W piątek uczestnicy rezygnują z jazdy samochodem i docierają do pracy na rowerze, pieszo lub innym ekologicznym środkiem lokomocji. W poniedziałek natomiast o godz. 16.00 w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbywa się podsumowanie akcji. Nagrody będą losowane w dwóch kategoriach: do 7 km i powyżej 7 km (po 5 nagród w każdej) - wyjaśnia założenia akcji Aneta Niedzwiecka, rzecznik starostwa.

Warto przypomnieć, że aby zdobyć nagrodę trzeba być osobiście podczas losowania. Na dodatek samo wylosowanie nie wystarczy, żeby odebrać upragniony gadżet. Każdy szczęściarz musi jeszcze spełnić dwa warunki. Po pierwsze powinien mieć przy sobie potwierdzenie dotarcia do pracy nie samochodem podpisane przez szefa. Po drugie musi poprawnie odpowiedzieć na pytanie konkursowe dotyczące środowiska naturalnego powiatu radomszczańskiego. Ułatwieniem dla uczestników będzie strona internetowa powiatu www.radomszczanski.pl. Znajdą się tam niedługo w zakładce „Dzień bez Samochodu” odpowiedzi na pytania. Jest tam też do pobrania regulamin akcji i formularze zgłoszeniowe. Warto więc przed losowaniem nagród wejść na stronę i poczytać o przyrodzie powiatu. Osoby, które tego nie zrobią będą miały jeszcze szansę zdobyć te informacje oglądając prezentację multimedialną, podczas podsumowania.

- Przypominamy, że główne cele  akcji to: popularyzacja aktywnego trybu życia przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrona środowiska - podkreśla Aneta Niedziecka

Więcej o:
dzieńbez samochodu ekologia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE