W nocy autostradą A1 przejedzie „wielki transport”. Droga będzie zablokowana

W nocy autostradą A1 przejedzie „wielki transport”. Droga będzie zablokowana Fot. Cermont Sp. z o.o.

W nocy z 28 na 29 października 2020 r. rusza pierwszy z 30 wielkich transportów, które prowadzone będą przez odcinek budowanej autostrady między Jeżowem i Piotrkowem Trybunalskim (i dalej do Łodzi). Transportowane będą ogromne konstrukcje kratownicowe, których rozmiary wymuszają na czas przejazdu całkowite wstrzymanie ruchu na autostradzie w kierunku Katowic (ze względu na gabaryty konstrukcja będzie przewożona niejako „pod prąd” po obu pasach prowadzących normalnie w stronę Katowic). W tym czasie nieco spowolniony ruch w kierunku Łodzi będzie odbywał się w asyście pojazdów pilotujących.

- Aby zminimalizować uciążliwości dla kierowców transporty będą prowadzone między godzinami 1.00 i 3.00 w nocy. Dzisiejszy przewóz traktowany jest doświadczalnie, aby w przyszłości wprowadzić ewentualne usprawnienia i do minimum ograniczyć utrudnienia. Czas przejazdu przez zamknięty 11 kilometrowy odcinek autostrady szacuje się maksymalnie na 30 minut – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Cała trasa przejazdu prowadzi z Woli Krzysztoporskiej przez Jeżów do Piotrkowa Trybunalskiego, dalej ulicami miasta do DK 12 i stamtąd do Łodzi.

Kolejny transport przewidywany jest w nocy z 3 na 4 listopada. W dalszej kolejności przewozy będą się odbywały 2-3 razy w tygodniu do końca stycznia.

Więcej o:
autostrada a1 a1 droga zamknięta droga utrudnienia transport ładunek gddkia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE