W niedzielę wybory - warto głosować!

Już w niedzielę 21 listopada czeka nas sprawdzian naszej samorządności - wybory samorządowe. To my zdecydujemy, kto będzie podejmował decyzje w najważniejszych dla nas - bo lokalnych -... ››

Już w niedzielę 21 listopada czeka nas sprawdzian naszej samorządności - wybory samorządowe. To my zdecydujemy, kto będzie podejmował decyzje w najważniejszych dla nas - bo lokalnych -  sprawach.

 

To właśnie ze względu na tę lokalność wybory samorządowe są tak ważne. To lokalni politycy - nasi kandydaci - będą podejmować decyzje o remoncie dróg, chodników, nowych przedszkolach, obiektach sportowych czy udogodnieniach dla przedsiębiorców. To od nich w głównej mierze będzie zależało, jak będzie się nam żyło w naszej małej spoleczności jaką jest Radomsko.

 

Choć nasz pojedynczy głos wydaje się nieistotny, to w połączeniu w innymi zmienia się już w konkretną liczbę głosów popierających tę samą wizję. Często - szczególnie w wyborach samorządowych - to właśnie pojedyncze głosy decydują o zwycięstwie lub porażce danego kandydata.

 

Ale samo oddanie głosu nie wystarczy - należy pamiętać, aby zrobić to świadomie. I znowu - właśnie podczas wyborów samorządowych możemy głosować najbardziej świadomie. Dlaczego? Ponieważ wielu kandydatów to osoby które znamy - ze szkoły, z pracy czy z działalności którą prowadzą. Dzięki temu możemy do nich łatwo dotrzeć, spytać o ich plany czy pomysły na rozwój naszego miasta czy powiatu.

 

 

 

Pełne listy kandydatów na Prezydenta Radomska, do Rady Miasta, Rady Powiat i Sejmiku Wojewódzkiego można znaleźć na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

 

Zachęcamy również do zapoznania się z zapisami czatów z kandydatami na Prezydenta Miasta, a także do obejrzenia relacji z debaty, w której wzięli udział wszyscy kandydaci. To powinno pomóc osobom niezdecydowanym w podjęciu decyzji, na kogo zagłosować.

 

Zapisy czatów:

Krzysztof Zygma

Jacek Ciecióra

Łukasz Więcek

Anna Milczanowska

Andrzej Plutecki

Zdzisław Dawid

Wojciech Szwedowski

Więcej o:
wybory wybory samorządowe głosowanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE