W jakich przedsiębiorstwach urządzenia do napełniania zbiorników są niezbędne?

W jakich przedsiębiorstwach urządzenia do napełniania zbiorników są niezbędne?

Istnieje wiele dziedzin, w których konieczność jest transportowania bardzo niebezpiecznych substancji. Cysterny z paliwem, kwasami czy innymi produktami mogą być bardzo szkodliwe dla otoczenia ale także osób mających z nimi do czynienia. Dojazd do miejsca docelowego czy po odbiór czy z dostawą zawsze wymaga wyładowania. Jest to problematyczne, gdyż tego typu płyny mają żrące działanie i klasyczne rozwiązania z pewnością się nie sprawdzą.

Dodatkowo jest to regulowane przez Rozporządzenie Ministra Transportu, a same układy napełniania i opróżniania muszą być potwierdzone właśnie przez jednostkę Dozoru Technicznego. Stacja uno to nic innego jak system różnych rur, zaworów, węży czy sygnalizatorów stworzonych w taki sposób aby cały proces był bezpieczny i w całkowity sposób ograniczał wszelkie ryzyko.

Są one montowane przede wszystkich w miejscach, w których przeprowadzane są dostawy. Kluczowe jest to aby stacja NO była dopasowana bezpośrednio do potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa.

W jaki sposób projektuje się stacje NO?

Projektowanie urządzenia uno to dość skomplikowana sprawa ale firma Amargo radzi sobie z nią idealnie. Przede wszystkim istotną kwestią są same płyny, które będą wtłaczane bądź wytłaczane z magazynów. Projektowanie urządzenia uno rozpoczyna się zatem od poznania założeń firmy oraz jej wymagań. Na tej podstawie można rozpocząć tworzenie rysunków technicznych i przygotowywanie projektu.

Samo urządzenie wyposażone jest w czujniki informujące o przepełnieniu ale także instalacje między zbiornikami. Specjaliści służą również pomocą podczas decydowania na temat samej pompy. Stworzona dokumentacja konsultowana jest z nadzorem i po uzyskaniu zgody możliwe jest rozpoczęcie działań.

Firma Amargo zajmuje się także instalacją, dzięki czemu odbiorca ma pewność, że wszystkie kwestie zostały spełnione z należytą starannością. W zakresie oferty dostępne są stacje sprawdzające się do kwasów ale również różnych rodzajów wód.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE