W części Radomska i okolicznych miejscowościach woda warunkowo zdatna do spożycia

W części Radomska i okolicznych miejscowościach woda warunkowo zdatna do spożycia

Sanepid w Radomsku, 8 października wydał komunikat o pogorszeniu jakości wody w części Radomska i okolicznych miejscowościach. Woda jest warunkowo przydatna do spożycia.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomsku poinformował, że w badaniach jakości wody z wodociągu Janów Wolski w miejscowości Adamów zaopatrującego miejscowości: Adamów, Jankowice, Zakrzówek Szlachecki, Borki, Brodowe, Radziechowice Pierwsze, Radziechowice Drugie, Wola Jedlińska, Ładzice, Tomaszów, Jedlno Pierwsze, Jedlno Drugie, Kozia Woda, Wierzbica, Stobiecko Szlacheckie, Józefów gm. Ładzice, Kolonia Rożny część m. Zdania gm. Dobryszyce, Radomsko ul. Odległa, ul. Sucharskiego, ul. Brzeźnicka nr 409 w powiecie radomszczańskim oraz Łęg, Kijów gm. Kruszyna w powiecie częstochowskim, stwierdzono wysoką wartość parametru - ogólna liczba mikroorgan­izmów w 22 st. C. 

Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegot­owaniu (minimum przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładza­nia.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania zalecane rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański sanepid radomsko jakość wody woda warunkowo zdatna do spożycia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE