W Bąkowej Górze upamiętniono zamordowanych żołnierzy KWP

W Bąkowej Górze upamiętniono zamordowanych żołnierzy KWP Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku/ UM Radomsko

W sobotę, 7 maja, w Bąkowej Górze odbyły się uroczystości upamiętniające 76. rocznicę zamordowania dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, niesprawiedliwie skazanych przez służby Urzędu Bezpieczeństwa w 1946 roku na śmierć.

Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów, delegacji oraz zaproszonych gości na cmentarz rozpoczęła się msza święta w intencji zamordowanych żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Po mszy uczestnicy uroczystości, w akcie oddania hołdu zamordowanym, złożyli kwiaty na grobie poległych żołnierzy.

W obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele parlamentu: Marszałek Senior Antoni Macierewicz oraz poseł Anna Milczanowska, przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego: wicestarosta Małgorzata Lewandowska, Członek Zarządu Powiatu Michał Koski oraz prezydent Radomska Jarosław Ferenc. Obecny był również Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztof Ciecióra, samorządowcy, rodziny żołnierzy KWP, kombatanci oraz przedstawiciele policji i ochotniczej straży pożarnej.

Więcej o:
bąkowa góra żołnierze kwp rocznica obchody uroczystość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE