VI Zjazd Młodzieżowy. Tym razem mówiono o presji i depresji

VI Zjazd Młodzieżowy. Tym razem mówiono o presji i depresji Fot. RCPS w Łodzi, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku

Zwyczajem Zjazdu są propozycje tematów, haseł przedstawione przez uczestniczącą w nim młodzież. Stają się one motywem przewodnim kolejnych edycji. W tym roku młodzi Liderzy zatytułowali Zjazd „Presja - Depresja". Wydarzenie odbywa się w Hotelu Wodnik koło Bełchatowa, a biorą w nim udział także uczniowie z radomszczańskich szkół.

Według danych Narodowego Fundusz Zdrowia w ciągu zaledwie 5 lat liczba dzieci i młodzieży, które są leczone z powodu zaburzeń depresyjnych i zaburzeń nastroju wzrosła o ponad 100 procent. W 2017 roku takich osób było 12 tysięcy, w 2021- już 25 tysięcy.

- Zajmujemy się dzisiaj depresją wśród dzieci i młodzieży, która często jest następstwem uzależnień, stosowania środków psychoaktywnych, zjawisk oraz zachowań agresywnych, brakiem samoakceptacji czy tolerancji w grupie rówieśniczej. W atrakcyjnej, warsztatowej formie uzbrajamy Młodych Liderów w wiedzę potrzebną do szerzenia profilaktyki w Ich własnych środowiskach – piszą organizatorzy przedsięwzięcia.

Pierwszego dnia z młodzieżą spotkali się m.in. Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego oraz dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Katarzyna Maciołek.

Zjazd Młodzieżowy to inicjatywa Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

Więcej o:
zjazd młodzieżowy zsp nr 1 mechanik rcps
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE