Uzdrowiska wznawiają działalność

Uzdrowiska wznawiają działalność

Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia NFZ powiadomi pacjentów listownie lub telefonicznie.

W Łódzkiem 5,5 tysiąca pacjentów, których leczenie uzdrowiskowe było zaplanowane na listopad i grudzień 2020 r., musiało pozostać w domach, bo sanatoria zostały zamknięte. To ci pacjenci jako pierwsi wyjadą do uzdrowisk. Niemal 100 kuracjuszy z Łódzkiego rozpocznie leczenie w sanatoriach m.in. w Kołobrzegu, Wieńcu Zdroju, Dąbkach, Cieplicach już 11 marca br.

Ważne:

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest:

  • negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2,

albo

  • zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki).

Przed wyjazdem na leczenie, należy skontaktować się z sanatorium i przekazać informacje na temat swojego aktualnego numer telefonu. 

Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia

Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru.

Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Co w przypadku zaszczepionych pacjentów?

Jeżeli pacjent został zaszczepiony,nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.

W uzdrowisku pacjent jest bezpieczny

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:

  • personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony
  • obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS
  • wszyscy pacjenci  przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.
Więcej o:
sanatoria uzdrowiska nfz wznowienie działalności
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE