Uwaga! W Radomsku dzieci są zachęcane do wejścia do samochodu nieznanych osób. Została powiadomiona policja

Uwaga! W Radomsku dzieci są zachęcane do wejścia do samochodu nieznanych osób. Została powiadomiona policja

Uwaga rodzice i dzieci w Radomsku! W ostatnich dniach na terenie miasta odnotowany został przypadek zachęcania dzieci do wejścia do samochodu, którym podróżują nieznane osoby.

Do Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Radomsku wpłynęło zgłoszenie, że w rejonie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 poruszał się samochód, który jechał za jednym z uczniów szkoły. Osoby podróżujące pojazdem zachęcały do wejścia do środka pojazdu. Na szczęście dziecko nie dało się namówić...

- Takie zgłoszenie wpłynęło do wydziału w poniedziałek, 13 marca 2023 r. w godzinach przedpołudniowych. Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury wystosowała maila do dyrektorów szkół, z prośbą o ostrzeżenie uczniów oraz zawiadomienie przez aplikację Librus rodziców uczniów o zaistniałym zagrożeniu – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Sprawę monitoruje również dyrekcja PSP 10 w Radomsku, która poinformowała o zdarzeniu policję.

- Zaapelowaliśmy do rodziców, żeby uczniowie chodzili w grupach. Zorganizowaliśmy w szkole apel, podczas którego powiedzieliśmy dzieciom o potencjalnym zagrożeniu i poinformowaliśmy, jak powinny się zachowywać w tego typu sytuacjach. Wystąpiliśmy również do policji, by objęła teren szkoły wzmożoną kontrolą – mówi portalowi Radomsko24 Jolanta Zyskowska, dyrektor PSP 10 w Radomsku.  

Więcej o:
radomsko psp 10 radomsko policja radomsko ostrzeżenie dzieci uczniowie zachęcanie do wyjścia do samochodu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE