Urząd Miasta w Radomsku ujawnił dane osób, z którymi zawarto umowy na dzierżawę ścian przy ul. Reymonta

Urząd Miasta w Radomsku ujawnił dane osób, z którymi zawarto umowy na dzierżawę ścian przy ul. Reymonta

Po oddaniu do użytku tzw. „ogrodów wertykalnych” przy ul. Reymonta w Radomsku pojawiły się kontrowersje wokół tej inwestycji. Chodziło m.in. o jej koszty oraz brak informacji o osobach od których Miasto wydzierżawiło ściany, a także kwotach dzierżawy. We wtorek, 13 września 2022 r. radomszczański magistrat opublikował te informacje.

Ujawnienia tych informacji domagał się miejski radny Łukasz Więcek. Nie otrzymał jednak wszystkich danych. Urząd Miasta powoływał się na ustawę RODO. Zmienił jednak zdanie i informacje upublicznił.

- Informacje takie - ale z uwagi na wątpliwości prawne wynikające z różnic w orzecznictwie, bez podania imion i nazwisk osób, z którymi zawarto umowy - otrzymał bezzwłocznie podczas wizyty w Urzędzie Miasta radny Łukasz Więcek w dniu 31 sierpnia 2022 r. W tej sprawie wpłynęły też zapytania w trybie dostępu do informacji publicznej. Dlatego prezydent Radomska Jarosław Ferenc zwrócił się do Biura Radców Prawnych o szczegółową analizę. Orzecznictwo dotyczące ujawniania danych osób fizycznych zawierających umowy cywilnoprawne z podmiotami publicznymi z czym wiąże się wydatkowanie środków publicznych, nie jest jednoznaczne. Przeważył jednak pogląd, że w przypadku kolizji prawa do informacji z prawem do ochrony danych osobowych należy przyznać priorytet prawu do informacji. A że Urząd Miasta prowadzi transparentną politykę informacyjną, prezydent zdecydował o publikacji informacji – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

Poniżej publikujemy dane osób z którymi Miasto Radomsko zawarło umowę dzierżawy wraz z kwotami

Czytaj też: Ogrody wertykalne w Radomsku oficjalnie oddane do użytku

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko ogrody wertykalne dzierżawa ścian ulica reymonta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE