Urząd Miasta odniósł się do oświadczenia mieszkańców os. Adama Mickiewicza w Radomsku

Urząd Miasta odniósł się do oświadczenia mieszkańców os. Adama Mickiewicza w Radomsku Fot. arch. redakcji

W ubiegłym tygodniu na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Radomsku pojawił się tekst – relacja ze spotkania prezydenta Jarosława Ferenca z mieszkańcami. W relacji tej znalazła się informacja, dotycząca budowy na osiedlu Mickiewicza budynków mieszkalnych. Chodzi dokładnie o tzw. punktowce. Mieszkańcy ul. Pana Tadeusza nie zgadzają się z zawartą w tekście wypowiedzią prezydenta. O ustosunkowanie się do treści zawartych w oświadczeniu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta. Otrzymaliśmy odpowiedź.

- Z uwagi na stale rosnące potrzeby mieszkaniowe miasto musi inwestować w budownictwo wielorodzinne. Tereny znajdujące się na osiedlu Adama Mickiewicza posiadają niezbędną infrastrukturę techniczną i komunikacyjną do wybudowania tam budynków mieszkalnych. Nie ma w mieście innych działek, o tak dogodnej lokalizacji, które posiadałyby podobne warunki infrastrukturalne do realizacji takiej inwestycji. Prezydent miasta rozumie obawy mieszkańców ul. Pana Tadeusza, ale musi także mieć na względzie zaspokajanie potrzeb społecznych związanych z dostępnością mieszkań dla rodzin mniej zamożnych – wyjaśnia Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Karolina Turowska podkreśla, że biorąc pod uwagę opinie mieszkańców ul. Pana Tadeusza miasto zrezygnowało z planów wybudowania trzech bloków dla 144 rodzin, które odbiegałyby forma od istniejącej zabudowy. W zamian powstanie 8 tzw. „punktowców” nie wyższych niż 12 metrów ze 128 mieszkaniami wraz z zagospodarowaniem zieleni, które nie będą dominowały nad okoliczną zabudową jednorodzinną.

- Z uwagi na obawy jednego z mieszkańców, bezpośrednio sąsiadującego z planowaną zabudową, zostanie ona odsunięta o około 40 metrów od istniejących domów. Jest to rozsądny kompromis. Takie rozwiązanie zostało przedstawione na spotkaniu z przedstawicielami mieszkańców w dniu 18 maja br. Propozycja mieszkańców budowy 9 bliźniaków dla 18 rodzin, jest propozycją niewystarczającą dla potrzeb miasta – tłumaczy Karolina Turowska.

Czytaj też: Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku oburzeni po przeczytaniu tekstu na stronie Urzędu Miasta

Więcej o:
radomsko osiedle adama mickiewicz bloki tbs inwestycja ulica pana tadeusza oświadczenie urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE