Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku oburzeni po przeczytaniu tekstu na stronie Urzędu Miasta

Mieszkańcy osiedla Mickiewicza w Radomsku oburzeni po przeczytaniu tekstu na stronie Urzędu Miasta Fot. arch. redakcji

W tym tygodniu na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miasta w Radomsku pojawił się tekst – relacja ze spotkania prezydenta Jarosława Ferenca z mieszkańcami. W relacji tej znalazła się informacja, dotycząca budowy na osiedlu Mickiewicza budynków mieszkalnych. Chodzi dokładnie o tzw. punktowce. Mieszkańcy ul. Pana Tadeusza nie zgadzają się z zawartą w tekście wypowiedzią prezydenta.

Mieszkańcy ul. Pana Tadeusza przesłali do naszej redakcji oświadczenie, w którym odnieśli się do tekstu zamieszczonego na stronie internetowej radomszczańskiego magistratu. Poniżej publikujemy treść oświadczenia.

Po konsultacjach z mieszkańcami na ulicy Pana Tadeusza bloków nie będzie - będą punktowce. Taką informację 14 czerwca 2022 roku na oficjalnej stronie Urzędu Miasta oraz radomszczańskich portalach informacyjnych przeczytali mieszkańcy os. Mickiewicza. Po przeczytaniu ww. informacji zdecydowaliśmy się napisać do waszej redakcji w celu wyjaśnienia sprawy.

Owszem, konsultacje w sprawie budowy bloków odbyły się 18 maja 2022 roku - niestety do kompromisu nie doszło. Zaproponowano nam, że zamiast trzech bloków dla 144 rodzin, wybudują nam osiem 3 i 4 kondygnacyjnych bloków tzw. punktowców dla 112 rodzin. Nie zgodziliśmy się na proponowaną koncepcję informując, że na naszym osiedlu jest zabudowa jednorodzinna i nie zgadzamy się na żadną zabudowę wielorodzinną. Jednocześnie zaproponowaliśmy budowę dziewięciu bliźniaków dla osiemnastu rodzin lub sprzedanie działek i poszukanie innej lokalizacji na budowę bloków. Odpowiedź była taka, że jeśli nie zgadzamy się na proponowaną koncepcję  budowy ośmiu bloków  dla 112 rodzin, to miasto wraca do poprzedniej koncepcji (3 bloki dla 144 rodzin).

Prawda jest taka, że prezydent nie wycofał się z budowy bloków na ulicy Pana Tadeusza, tylko sprytnie zamienił słowa „bloki’’ na „punktowce’’. My jednak mamy świadomość, że te tzw. „punktowce” to nic innego jak 3 i 4 kondygnacyjne bloki dla 112 rodzin.

Przypominamy, że to prezydent wybrał nasze osiedle domów jednorodzinny pod budowę bloków a teraz się dziwi, że mieszkańcy osiedla nie chcą bloków.          

Obecnie prezydent wbrew woli mieszkańców zmienia studium uwarunkowań  zabudowy osiedla z zabudowy jednorodzinnej na zabudowę wielorodzinną.

Drodzy Państwo, Miasto Radomsko od roku czasu stoi przed dużą szansą pozyskania ogromnych środków na budowę mieszkań (na liście TBS – u obecnie na mieszkania oczekuje ponad 60 rodzin). Z powodu uporu prezydenta środki te mogą przepaść.

Dlatego jeszcze raz apelujemy o zmianę decyzji w sprawie lokalizacji bloków, ponieważ my do samego końca będziemy bronić zabudowy jednorodzinnej naszego osiedla – czytamy w oświadczeniu mieszkańców ul. Pana Tadeusza w Radomsku.

O ustosunkowanie się do treści oświadczenia poprosiliśmy Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku. Po otrzymaniu odpowiedzi, opublikujemy ją. 

Więcej o:
radomsko ulica pana tadeusza osiedle mickiewicza budowa bloków oświadczenie mieszkańców
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE