Uruchomiono punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy

Uruchomiono punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy Fot. Urząd Wojewódzki w Łodzi

W Łodzi zostały uruchomione punkty informacyjne dla obywateli Ukrainy. Na dworcach Fabrycznym i Kaliskim już czekają służby wojewody i wolontariusze z pakietem informacji zarówno dotyczących schronienia, wyżywienia, pomocy medycznej jak i pomocy w załatwieniu formalności.

- Punkty informacyjne będą działały w godz. 8.00-20.00. Oczywiście jeżeli będzie taka potrzeba będziemy zwiększać ich liczbę i wydłużać godziny pracy – podkreślił wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Uruchomiona została również specjalna infolinia informacyjna dla obywateli z Ukrainy: 42 664 10 81.

- W ciągu ostatnich godzin samorządowcy, przedstawiciele kościołów, organizacji społecznych, ludzie dobrej woli i wrażliwego serca z terenu naszego województwa zgłaszają różnorodne oferty pomocy. Chciałbym tym wszystkim osobom bardzo serdecznie podziękować i wyrazić uznanie za ich obywatelską postawę - zaznaczył wojewoda.

Niezwykle budujące jest to, że tak wiele osób bezinteresownie i z własnej inicjatywy zgłasza się do pomocy. Oferty wsparcia dla uchodźców z Ukrainy można składać na adres: lodzkiedlaukrainy@lodz.uw.gov.pl

 - Jesteśmy zmuszeni działać w trudnym czasie, wymagającym współdziałania i wzajemnego zaufania. Jestem jednak przekonany, że tak jak wielokrotnie w historii naszej Ojczyzny potrafiliśmy pokazać solidarność, tak i tym razem staniemy na wspólnie na wysokości zadania - podsumował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Więcej o:
województwo łódzkie ukraina wojna punkty informacyjne
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE