Ukradli samochód i narzędzia z budowy autostrady A1

Ukradli samochód i narzędzia z budowy autostrady A1 Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży samochodu i narzędzi z budowy drogi krajowej nr 1. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia 2020 roku radomszczańscy policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do kontenera znajdującego się przy budowie drogi A1. Sprawcy ukradli ze środka profesjonalny sprzęt budowlany, m.in. frezarki do betonu, piły, agregat prądotwórczy i szlifierkę kątową. Właściciel oszacował wartość strat na ponad 45 tys. złotych. Łupem sprawców padł również samochód dostawczy o wartości 10 tys. złotych.

- Kilka dni później funkcjonariusze z Radomska zatrzymali na terenie Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 32 i 29 lat. Policjanci odzyskali skradzionego forda transita, który stał zaparkowany na jednym z osiedli w Łodzi. Mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. W miniony weekend również na terenie Łodzi został zatrzymany 27-letni łodzianin mający bezpośredni związek ze wspomnianymi przestępstwami. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty w tym dwa o włamanie, kradzież oraz zniszczenie mienia – mówi Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Radomszczański sąd na wniosek prokuratora zastosował trzymiesieczny areszt wobec podejrzanego.

Więcej o:
radomsko policja kradzież budowa a1
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE