Uczniowie z I LO w Radomsku zwiedzali Paryż i Brukselę

Uczniowie z I LO w Radomsku zwiedzali Paryż i Brukselę Fot. I LO Radomsko

Od 12 do 16 kwietnia w ramach realizacji projektu „J’aime le français” oraz innowacji „Edukacja Prawna-Wokół prawa-wiem więcej” młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku uczestniczyła w wycieczce do Brukseli i Paryża.

Młodzież miała niepowtarzalną okazję odwiedzić Parlament Europejski, gdzie została zapoznana z pracą europosłów, a także historią i strukturami Unii Europejskiej. Aby utrwalić w interaktywny sposób wiedzę odwiedzili Parlamentarium.

Nie zabrakło spaceru po Brukseli, który zachwyca swoim rynkiem La Grand-Place, uważanym za jeden z najpiękniejszych na świecie. W XV wieku wybudowano tam ratusz miejski w stylu gotyckim, a w XVI wieku Maison du Roi.

Po nocy spędzonej we francuskim hotelu, uczniowie podziwiali panoramę Paryża z Wieży Eiffla, zobaczyli Łuk Triumfalny, a następnie Luwr. Tutaj na młodzież czekało zadanie odnalezienia znanych na całym świecie dzieł, m.in. Mona Lisę Leonarda da Vinci. Dzień zakończył się rejsem po Sekwanie, słuchając historii związanych ze stolicą Francji oraz jej zabytkami.

Ostatni dzień pobytu to odkrywanie Paryża m. in. bazylikę Sacré-Cœur, Panteon, Sorbonę i Disneylandu. Dzięki wyjazdowi udało się zobaczyć wiele ciekawych miejsc, poznać nowych ludzi i zrozumieć, dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Koordynatorami projektu są nauczycielki z I LO  w Radomski Anna Jędrzejczyk, Małgorzata Machaj i Bożena Ujma.

Więcej o:
liceum liceum radomsko erasmus wycieczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE