Uczniowie „Elektryka” poznają Polskę

Uczniowie „Elektryka” poznają Polskę Fot. ZSE-E w Radomsku

Nauczycielom z Zespołu Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku udało się pozyskać 35 tys. zł z rządowego programu „Poznaj Polskę”. Dzięki temu około 100 uczniów z trzech klas wzięło udział w trzech wycieczkach krajoznawczych.

Tanio i w ciekawy sposób klasy 2 m (technik programista), 2 a (technik elektronik) i 3 b (technik informatyk) poznawały atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej i województwa śląskiego. Ich wychowawcy - Małgorzata Wojakowska, Michał Bąk i Zbigniew Kołaczkowski - napisali stosowne wnioski, dzięki którym udało się otrzymać dofinansowanie.

– Młodzież z klasy 2 m zwiedziła Szczyrk, Wisłę oraz zamek i skansen w Pszczynie, gdzie miała możliwość poznać tradycje naszych przodków i przedmioty z ich codziennego życia. W Szczyrku wzięliśmy udział w prezentacji ratowniczej zorganizowanej przez Bieszczadzką grupę GOPR. W Wiśle z kolei uczniowie podziwiali otoczenie Zamku Górnego i Dolnego Pałacu Prezydenckiego na Zadnim Groniu, okoliczny Park Krajobrazowy z malowniczą zaporą oraz wodospadem zwanym „Polską Niagarą” – wylicza nauczyciel, Zbigniew Kołaczkowski.

Z kolei klasa 2 a również poznawała walory Beskidu Śląskiego. Oprócz zwiedzania Muzeum Historycznego czy cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej, przecierała szlak z Szyndzielni na Klimczok.

- A my udaliśmy się na tereny Kotliny Kłodzkiej. Zwiedziliśmy zamek Książ, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, bazylikę w Wambierzycach, gdzie przechowywane są relikwie św. Jana Pawła II. Na drugi dzień chłopaki zdobyli Szczeliniec Wielki i odwiedzili Kaplicę Czaszek w Czermnej. Dzięki wyjazdowi udało się nam poszerzyć wiedzę z zakresu geografii, tradycji i kultury naszego kraju, jak również poczuć przypływ adrenaliny na Szczelińcu – opowiada Małgorzata Wojakowska, wychowawczyni klasy 3 b.

Tego typu wyjazdy znacząco uatrakcyjniają zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabiera praktycznego wymiaru w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

Więcej o:
radomsko zsee radomsko elektryk radomsko poznaj polskę wycieczki program
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE