Uczcimy pamięć powstańców warszawskich

1 sierpnia jest Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. O bohaterskich Polakach, którzy walczyli w obronie ojczyzny, będzie pamiętać również Radomsko. Z tej okazji 31 lipca o 17.00 w... ››

1 sierpnia jest Narodowym Dniem Pamięci Powstania Warszawskiego. O bohaterskich Polakach, którzy walczyli w obronie ojczyzny, będzie pamiętać również Radomsko.

 

Z tej okazji 31 lipca o 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się Wspólne Śpiewanie Pieśni Powstańczych. Podobnie jak w roku ubiegłym, na uczczenie rocznicy wybuchu powstania zaprasza MDK oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych.

 

Program artystyczny występu został przygotowany pod kierunkiem Barbary Chutkiewicz. Na scenie sali widowiskowej zaśpiewają: Paweł Bartnik, Barbara Chutkiewicz, Karolina Derwisz, Elżbieta Duda-Fajkowska, Katarzyna Kabzińska, Maria Łęska, Michał Łęski, Aleksandra Stępień. Akompaniować będą: Mateusz Duda – fortepian, Anna Kabzińska – skrzypce, Kinga Kabzińska – skrzypce, Krzysztof Stępień – gitara, Przemysław Wojciechowski – akordeon.

 

Od 1 do 14 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku oglądać można będzie wystawę „Warszawskie dzieci pójdziemy w bój” przygotowaną ze zbiorów książek MBP.

 

W godzinę "W", czyli o 17.00 (wtedy to powstańcy rozpoczęli walkę o Warszawę) w mieście i powiecie usłyszymy syreny alarmowe.

Więcej o:
powstanie warszawskie fik mdk mbp
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE