Trzy wirtualne strzelnice powstaną w powiecie radomszczańskim

W powiecie radomszczańskim powstaną trzy wirtualne strzelnice. Zostaną utworzone w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kietlinie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku.

Tworzenie strzelnic przy szkołach to projekt Ministerstwa Obrony Narodowej. O środki na ten cel starały się również samorządy z powiatu radomszczańskiego. I je otrzymały, o czym podczas konferencji prasowej poinformował wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Ciecióra.

- Będą to bardzo nowoczesne, wirtualne strzelnice. Powiat radomszczański jest powiatem do którego z programu Ministerstwa Obrony Narodowej trafi najwięcej środków w skali województwa. Wirtualna strzelnica to bardzo bezpieczny sposób nauki obsługi broni – mówi Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.

- Jesteśmy dziś świadkami brutalnej wojny na wschodzie i nie możemy sobie pozwolić na myślenie, że jesteśmy w stu procentach bezpieczni. Wtedy jesteśmy bezpieczni, kiedy jesteśmy przygotowani i wyszkoleni, a w Polsce niestety dostępność do broni jest trudna. Myślę, że to jest dobry moment na to, żeby się szkolić, żeby się uczyć, aby być po prostu gotowym – dodał Krzysztof Ciecióra.    

Na utworzenie wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku starostwo otrzymało 169 tys. zł. Gmina Kamieńsk otrzymała 170 tys. zł, natomiast gmina Radomsko - 200 tys. zł.

- Strzelnica zostanie urządzona przy szkole podstawowej w Kietlinie, w budynku należącym kiedyś do klubu sportowego – wyjaśnia Roman Radczyc, wójt gminy Radomsko.

Na realizację projektu  „Strzelnica w powiecie 2022” przyznano dofinansowanie w kwocie 159 580 zł, co stanowi 79 proc. kosztów realizacji inwestycji, pozostała kwota, czyli 42 420 zł to finansowy wkład Powiatu.

Wirtualne strzelnice zostaną oddane do użytku na początku 2023 roku. Będą z nich mogli korzystać uczniowie, ale również inne osoby zainteresowane strzelectwem.

- Będzie to strzelnica wirtualna, w oparciu o system multimedialny, przy wykorzystaniu laserowych symulatorów broni. Niewątpliwie zwiększy to jakość szkolenia – podkreśla Beata Pokora, starosta powiatu radomszczańskiego.  

Radomszczańskie starostwo zamierza aplikować również o środki na utworzenie strzelnicy, w której wykorzystywana będzie broń pneumatyczna. 

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko wirtualne strzelnice krzysztof ciecióra dofinansowanie dotacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE