Trybunalskie Rozmowy Regionalne rozstrzygnięte!

Trybunalskie Rozmowy Regionalne rozstrzygnięte! Fot. Fot. Ł. Michalczyk

Wspólny projekt portalu epiotrkow.pl, Radia Strefa FM oraz browaru Piotrków (właściciela marki Trybunał ) dobiegł końca. Laureatami Trybunalskich Rozmów Regionalnych zostały: Leśna Osada Edukacyjna w Kole, sala pamięci 25 pp Armii Krajowej w Piotrkowie oraz bar „Na Górce" w Stobnicy. W ostatni dzień wakacji, organizatorzy, sponsorzy i zaproszeni goście, spotkali się ze zwycięzcami na terenie najmocniej wspieranej w konkursie lokalizacji, by przekazać im gratulacje, dyplomy oraz nagrody finansowe.

Głosowanie na najpopularniejsze miejsca ziemi piotrkowskiej i radomszczańskiej rozpoczęło się pod koniec czerwca. Po kilku tygodniach okazało się, że największe poparcie uzyskała Osada Leśna w Kole. Laureat I miejsca nie krył radości z osiągniętego rezultatu.

- To zwycięstwo jest dla mnie osobiście sporym zaskoczeniem, ale zarazem satysfakcją z tego, że ludzie docenili 20 lat ciężkiej pracy mojej jako leśnika i pracy Lasów Państwowych jako instytucji. Jeśli chodzi o plany na przyszłość to chcemy jak najlepiej pogodzić dwie kwestie, prowadzenie rehabilitacji dzikich zwierząt oraz odbywającego się tu ruchu turystycznego. Odwiedzający będą mogli dzięki temu bez przeszkód poznawać naszych podopiecznych. Obecnie Osadę Leśną zamieszkują m.in. bociany, jastrzębie, sarny, jelenie, łosie czy dziki, które oczywiście z uwagi na ASF są obecnie izolowane. Musimy się zastanowić na co przeznaczyć wygraną bo pomysłów jest mnóstwo. Chcemy kupić odchowalnik dla małych zwierzaków, które do nas trafiają. Wyposażamy też salę zabiegową, kupujemy np. inkubatory - wyjaśnia Paweł Kowalski z Nadleśnictwa Piotrków.

Okazało się, że głosującym w plebiscycie, na sercu leży też historia regionu piotrkowskiego, co znalazło odzwierciedlenie na drugim stopniu podium.

- Dopiero zaczynamy naszą działalność, związaną z budową sali pamięci 25. pułku Piechoty Armii Krajowej na terenie Ziemi Piotrkowskiej, ale dzięki dobrym ludziom którzy wsparli nas zbiórce crowdfundingowej, mogliśmy ruszyć z pracami. Poprzednie tego typu miejsce, zostało rozwiązane, ale ma to swoje plusy, ponieważ to nowe będzie realną płaszczyzną spotkań, a nie wyłącznie przestrzenią wirtualną - mówi Filip Zieliński współtwórca budowy sali pamięci, który zdradził nam, że nagroda bardzo się w tym momencie przyda.

Zobacz także: Jak internauci muzeum Armii Krajowej zbudowali

- W ostatnim czasie ceny materiałów budowlanych mocno skoczyły w górę. Pieniądze za zajęcie drugiego miejsca na pewno posłużą nam w ich zakupie, a w konsekwencji w dokończeniu tworzenia sali muzealnej. Otwarcie sali pamięci w Piotrkowie, planowane jest na 11 listopada tego roku. Podium uzupełniło wciąż rozwijające się miejsce. Chodzi o bar Na Górce w Stobnicy w okolicach popularnego „małpiego mostu". Bardzo się cieszymy z lokaty na podium. To dla nas duże wyróżnienie. Radość jest tym większa, że to piękne miejsce, które staramy się tworzyć, zostało teraz docenione przez wiele osób głosujących na nas - cieszą się Agata i Edyta Skalskie, które pracują nad ciągłym ulepszaniem promowanej przez nie lokalizacji.

- Dzięki nagrodzie finansowej, być może rozwiniemy nasz plac zabaw, ponieważ odwiedza nas dużo dzieci. To właśnie one sprawiają, że to miejsce żyje. Największą nagrodą za naszą pracę jest ich uśmiech i to, że przybywają do nas całej rodziny - dodają.

Mnogość uroków ziemi piotrkowskiej zachwalał podczas spotkania starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.

- Wszystkie lokalizacje, które wzięły udział w rywalizacji, przyczyniają się do promowania naszego powiatu, ale też produktów lokalnych, które powstają dzięki jego mieszkańcom. Na pewno jest wiele więcej, wciąż jeszcze nieodkrytych miejsc ziemi piotrkowskiej, które potrafią zachwycić. Szczególnie bogata pod tym względem jest otulina rzeki Pilicy. Jestem przekonany, że z turystycznych uroków naszego regionu, niezmiennie będą korzystać chętnie mieszkańcy, ale też turyści z całej Polski -mówił.

Laureaci trzech pierwszych miejsc „Trybunalskich Rozmów Regionalnych, otrzymali nagrody finansowe, w wysokości odpowiednio: 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł.

Patronat medialny nad plebiscytem objęły: Radio Strefa FM, ePiotrkow.pl oraz Radomsko24.pl.

Kolejne miejsca zajęli:

4. Pożarnicze Centrum Historyczno – Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

5. Biblioteka Publiczna i Dom Kultury w Gorzkowicach

6. Muzeum Ziemi Rozprzańskiej

7. Zamek Królewski w Piotrkowie

8. Stare Miasto w Piotrkowie

9. Fun City – Piotrków

10. Stajnia Happy Horse – Raków

11. Park w Szczukocicach w gm. Gorzkowice

12. Kopiec w Gorzkowicach

13. Park Belzacki w Piotrkowie

14. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Życia w Rozprzy

15. Ogródek przed blokiem Leszka Czarnego w Radomsku

16. Bazylika Mniejsza FARA w Piotrkowie

17. Agroturystyka Gajówka Pilica – Łęg Ręczyński

18. Opactwo Cystersów w Sulejowie

19. Busola – Piotrków

20. Park Poniatowskiego w Piotrkowie

21. Witów – kompleks opactwa Norbertanów

22. Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach

23. Muzeum Marcepanów w Piotrkowie

24. Trzy Morgi

25. Strzelnica sportowa w Grabicy

26. Stajnia Qando – Jeżów

27. Delta rzeki Luciąży

28. Malutkie Resort – Dobryszyce

29. Zbiornik Bugaj wraz z przyległymi terenami

30. Lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej

31. Kąpielisko Słoneczko w Piotrkowie

32. Gminne Centrum Kultury w Grabicy

33. Zacisze w gm. Wielgomłyny

34. Amfiteatr przy GOKiS w Moszczenicy

35. Szarbsko – magiczna kraina w sercu Pilicy

36. Murowaniec

37. Park „Solidarności” w Radomsku

38. Róża Wiatrów w Barkowicach

39. Stadion Miejski Concordia w Piotrkowie

40. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”

41. Radomszczański monciak w środku lasu – Sucha Wieś

42. Zalew w Czarnocinie

43. Kompleks sportowy w Ręcznie

44. Pumptrack w Barkowicach 45. Hotel Magellan w Bronisławowie

Info: Portal epiotrkow.pl

Więcej o:
Trybunalskie Rozmowy Regionalne Rozmowy Regionalne Radomsko Park Solidarności Radomsko Ogród Leszka Czarnego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE