Trwa V edycja konkursu Świat Oczami Młodych

Trwa V edycja konkursu Świat Oczami Młodych Fot. Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Trwa V edycja konkursu „Świat oczami młodych” na najlepsze projekty ekomurali. Zgłoszenia mogą przesyłać przedszkola, szkoły, ośrodki kultury, biblioteki i uczelnie. Najlepsze projekty otrzymają dofinansowanie do 15 000 zł. Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Zgłoszenia można przesyłać do 31 maja a projekty murali do 30 czerwca.

Ekomurale to murale przedstawiające tematykę związaną z ekologią, ochroną środowiska czy zmianami klimatu. Mogą one również w inny sposób wpisywać się w wymienione tematy, na przykład poprzez sposób wykonania (ekologiczne materiały, farby fotokatalityczne, itp.) czy poprzez wkomponowanie dodatkowych elementów (domki dla jeżyków na elewacji, domki dla owadów, dodatkowe nasadzenie roślin), które wraz z obrazem tworzą całość).

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych projektów murali przedstawiających temat różnorodności biologicznej, które dostaną dofinansowanie na realizację.

Konkurs jest adresowany do placówek edukacyjnych i kulturalnych: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, domów kultury, bibliotek, itp. oraz do szkół wyższych.

Zadanie konkursowe polega na wybraniu ściany oraz przygotowaniu maksymalnie 3 projektów murali dotyczących tematyki „Różnorodności biologicznej”.

Dofinansowanie otrzyma 5 projektów murali wskazanych przez komisję konkursową. Maksymalna wysokość grantu na realizację wynosi 15.000 zł.

Łączna pula przeznaczona na granty wynosi 75.000 zł.

Rejestracja placówek do projektu trwa do 31 maja. Zgłoszenia konkursowe należy przesłać do 30 czerwca. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 15 lipca.

Źródło: Fundacja Banku Ochrony Środowiska.

Więcej o:
świat oczami młodych konkurs fundacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE