Trudna sytuacja covidowa w woj. łódzkim

Trudna sytuacja covidowa w woj. łódzkim Fot. ŁUW

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest bardzo poważna. Liczba zakażeń w naszym regionie zbliża się do dwóch tysięcy. Hospitalizacje są rekordowe. W związku z tym wchodzą w życie kolejne decyzje Wojewody Łódzkiego, dotyczące sieci szpitali.

- Do piątku zostaną uruchomione wszystkie moduły w Szpitalu Tymczasowym. Oznacza to, że baza dostępnych łóżek wzrośnie do 272, a szpital osiągnie 100 proc. swoich możliwości. W tym celu została już zabezpieczona kadra medyczna. Tylko przez weekend, w szpitalach województwa łódzkiego przybyło 150 osób hospitalizowanych. W związku z tym kolejne placówki medyczne przekształcane są w placówki covidowe - powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

W tym tygodniu do sieci szpitali covidowych dołączą: Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów, NZOZ Szpital Powiatowy w Wieruszowie.

ZOBACZ: Jest decyzja Wojewody Łódzkiego w sprawie większej ilości łóżek „covidowych” w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

Dołączane, bądź zwiększane będą bazy łóżkowe w: Skierniewicach, Łowiczu, Kutnie, Wieluniu.

Dołączą także szpitale prywatne: Szpital w Łasku, Szpital w Głownie, Szpital w Brzezinach, Szpital Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego w Łodzi.

Przywrócony zostanie szpital jednoimienny w Zgierzu, który musi stanowić zabezpieczenie na wypadek zwiększonej liczby hospitalizacji w najbliższych 10 dniach.

W związku z bliskim sąsiedztwem z województw: mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim, gdzie sytuacja covidowa jest poważniejsza, należy brać pod uwagę, że również w naszym województwie sytuacja będzie się pogarszała. W tym tygodniu istnieje ewentualność przyjęcia w szpitalu w Radomsku kilkudziesięciu pacjentów ze Śląska (80 łóżek).

- Jeżeli chodzi o nasze przygotowanie w najbliższym kwartale odnośnie programu szczepień, będziemy prowadzili rozmowy z samorządami naszego województwa, w celu uzgodnienia planu modyfikacji szczepień, tak aby zwiększyć ich masowość, biorąc pod uwagę bardzo duże dostawy szczepionki w najbliższym kwartale – zapowiedział wojewoda łódzki.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE