Tragiczny wypadek w Strzałkowie. Nie żyje 30-letni pieszy. Mężczyzna szedł środkiem nieoświetlonej drogi

Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w Strzałkowie. W wyniku potrącenia przez samochód 30-letni pieszy poniósł śmierć.

W niedzielę, 15 października 2023 roku około godziny 20.00 w miejscowości Strzałków doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-latek kierujący fordem potrącił pieszego idącego środkiem nieoświetlonej drogi. Mimo udzielonej pomocy medycznej 30-letni mieszkaniec gminy Kodrąb zmarł w szpitalu.

- Policjanci na miejscu wykonali oględziny, zebrali i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem oraz ustalili świadków. Kierujący samochodem 53-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku wyjaśniają funkcjonariusze – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Policjanci przypominają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na wąskich i nieoświetlonych drogach.

- Prędkość pojazdu należy dostosować nie tylko do obowiązujących ograniczeń, lecz przede wszystkim do warunków drogowych i własnych umiejętności. Z kolei piesi są zobowiązani do noszenia elementów odblaskowych po zmroku na obszarze niezabudowanym. Jednak dla własnego bezpieczeństwa zawsze warto mieć odblaski na odzieży nawet, gdy przepisy tego nie wymagają. Gdy kierowca z daleka widzi pieszego, ma czas na reakcję i wykonanie manewru, aby go nie potrącić – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko strzałków śmierć potrącenie pieszego tragiczny wypadek

Załączniki

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE