Tragiczny wypadek w pow. piotrkowskim. Nie żyją mieszkańcy powiatu radomszczańskiego

Tragiczny wypadek w pow. piotrkowskim. Nie żyją mieszkańcy powiatu radomszczańskiego Fot. OSP Ręczno

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 742 w miejscowości Paskrzyn w gminie Ręczno. Na skutek zderzenia toyoty yaris z daewoo lanos, śmierć poniósł 67-letni mężczyzna i 88-letnia kobieta podróżujący lanosem. Cztery kolejne osoby zostały hospitalizowane, wśród nich dwoje dzieci.

12 stycznia 2021 roku przed godziną 13:00 piotrkowscy policjanci pojechali do miejscowości Paskrzyn, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 742 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 63-letnia kierująca toyotą yaris, jadąc w kierunku Włodzimierzowa na łuku drogi z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym daewoo lanos. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 67-letni kierowca lanosa oraz jego 88-letnia pasażerka. Druga pasażerka lanosa - 62-letnia kobieta trafiła do szpitala. Wszyscy byli mieszkańcami powiatu radomszczańskiego. Kierująca toyotą była trzeźwa.

63-latka podróżowała wraz z dwójką dzieci w wieku 10 i 11 lat. 10-latka została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. 11-latek wraz z kierującą zostali przewiezieni do szpitala w Bełchatowie. Na miejscu wypadku pracowały wszystkie służby ratunkowe. Droga była całkowicie zablokowana do czasu zakończenia działań. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim. 

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
wypadek powiat piotrkowski gmina ręczno śmierć tragiczny wypadek paskrzyn
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE