To wrzesień czy styczeń?

To wrzesień czy styczeń?

W czerwcu tego roku informowaliśmy o powstaniu w Radomsku spółki Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Prezesem spółki został Tomasz Ślęzakiewicz. Minęło sześć miesięcy. Jesteśmy ciekawi na jakim etapie jest realizacja przedsięwzięcia.

Przypomnijmy. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu z możliwością dojścia do własności. To mieszkania dla osób, których nie stać na kupno mieszkania na rynku deweloperskim, ale posiadają tzw. „zdolność czynszową”. O kryteriach, jakie trzeba spełnić, żeby otrzymać mieszkanie, zdecyduje Rada Miejska.

- To wszystko jest tak płynne, że dzisiaj jest wszystko ustalane – komentował 23 lipca w rozmowie na portalu Radomsko24.pl prezes SIM, Tomasz Ślęzakiewicz.

- W tym roku z pewnością powstanie harmonogram prac rzeczowo finansowych. Będzie konkretny terminarz, wtedy będziemy mogli porozmawiać – dodał w lipcowej rozmowie Tomasz Ślęzakiewicz.

Prezes zapewniał, że jeszcze we wrześniu aportem spółka będzie miała przekazaną działkę przez miasto przy ulicy Starowiejskiej.

Tymczasem Jarosław Ferenc prezydent Radomska pytany o postępy prac związanych z SIM, oznajmił że grunt aportem zostanie przekazany na grudniowej sesji Rady Miejskiej.

Planowy poślizg? Z pewnością dowiesz się tego oglądając w środę 15 grudnia rozmowę z Tomaszem Ślęzakiewiczem. Początek o godz. 19.45 na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk tomasz ślęzakiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE