To nie był bezpieczny weekend na drogach powiatu radomszczańskiego

To nie był bezpieczny weekend na drogach powiatu radomszczańskiego Fot. lodzka.policja.gov.pl

Powrót zimy w ostatnich dniach szybko dał się we znaki wszystkim kierowcom. Nie obyło się bez zdarzeń, w których zostały poszkodowane osoby. Policjanci apelują o ostrożność i przestrzeganie przepisów.

2 wypadki, 21 kolizji, 3 osoby ranne i 2 nietrzeźwych kierujących to bilans minionych dni - od 3 do 6 lutego 2023 roku na drogach powiatu radomszczańskiego.

Trudne warunki pogodowe od początku weekendu dały się we znaki wszystkim kierowcom. Nie wszyscy poradzili sobie z opanowaniem pojazdu i konsekwencje okazały się przykre, szczególnie dla osób, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu w obecnych warunkach pogodowych. 

- Pośpiech jest złym doradcą, a prędkość dozwolona przez przepisy to nie zawsze ta, jaką możemy rozwinąć w danej chwili. Skutki nieostrożnej jazdy mogą być tragiczne i nieodwracalne. Na szczególne potępienie zasługują ci, którzy za kierownicę wsiadają na tzw. podwójnym gazie. Ich skrajna nieodpowiedzialność w wielu przypadkach jest przyczyną tragedii na drogach – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pomimo licznych kontroli i wzmożonych patroli policyjnych na drogach wciąż dochodzi do zdarzeń.

- Pamiętajmy, że sami powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo, bo w ten sposób nie narazimy również innych uczestników na przykre doświadczenia – podkreśla Agnieszka Kropisz.

Czytaj też: Pijany 20-latek kierował samochodem. Posiadał sądowy zakaz

Więcej o:
radomsko policja radomsko kolizje wypadki weekend na drogach powiat radomszczański
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE