Tenisiści UMLKS Radomsko wysoko w turnieju kwalifikacyjnym

Tenisiści UMLKS Radomsko wysoko w turnieju kwalifikacyjnym Fot. Zawodnicy UMLKS Radomsko

Młodzi tenisiści UMLKS Radomsko sezon rozpoczęli od udziału w I Międzypowiatowym Turnieju Kwalifikacyjnym do cyklu zawodów wojewódzkich. Turniej rozegrano 7 września w Moszczenicy.

W pierwszym turnieju sezonu wystartowało 7 młodych tenisistów stołowych UMLKS Radomsko, aż 6 z nich wywalczyło awans do I Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego.

W kategorii młodziczek 2. miejsce wywalczyła Zofia Radaszewska, w kategorii chłopców 4. miejsce zajął Paweł Cichuta.

W kadetkach 1. miejsce zajęła Nina Aleksieieva, a w kadetach na tej samej pozycji uplasował się Antoni Kozinski. Stopień niżej stanął Marcel Hasikowski. W tej kategorii startował także Kamil Dróżdż, ale 7. miejsce nie starczyło do awansu. Ostatni awans w kategorii juniorów wywalczył Piotr Cichuta zajmując 6 miejsce.

W MTK nie startowali zwolnieni z powodu wysokiego rankingu w młodziczkach Nina Aleksieieva i w kadetach Valentyn Aleksieiev. Turnieje I WTK młodzików i juniorów w następnym weekend odbędą się w Rawie Mazowieckiej