Szybkie działanie służb pozwoliło na uratowanie życia mężczyzny

Szybkie działanie służb pozwoliło na uratowanie życia mężczyzny Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrkowscy policjanci odnaleźli 30-latka, który chciał targnąć się na własne życie. Mężczyzna szukając pomocy sam zadzwonił na numer alarmowy. 30-latek w porę trafił pod opiekę medyków, a jego życiu już nic nie zagraża.

8 maja 2023 roku przed północą dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Sulejowie mężczyzna chce targnąć się na własne życie. Szukając pomocy sam zadzwonił na numer alarmowy 112.

- Podczas zgłoszenia przekazał, że siedzi na ławce na Placu Straży, podał swój rysopis oraz że posiada plecak, w którym znajduje się nóż. Policjanci Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego od razu pojechali na miejsce, jednak tam nie zastali zgłaszającego. Po chwili dyżurny jednostki przekazał policjantom informację, że mężczyzna może usiłować skoczyć z mostu do rzeki – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie Tryb.

Mundurowi od razu rozpoczęli przeszukiwania linii brzegowej. Wspólnie ze strażakami piotrkowskiej jednostki oraz strażakami OSP Sulejów i Podklasztorze sprawdzali teren wokół mostu oraz kładki znajdującej się w pobliżu. W pewnym momencie wzdłuż linii brzegowej odnaleźli plecak, który według opisu zgłoszenia mógł należeć do poszukiwanego mężczyzny. Na miejsce poszukiwań przyjechały kolejne patrole policji oraz pies tropiący. Funkcjonariusze powiadomili bliskich poszukiwanego o całej sytuacji. Jeden z członków rodziny mężczyzny razem z policjantami również szukał 30-latka. W pewnym momencie tuż przy rzece zauważyli postać odpowiadającą rysopisowi. Mężczyzna najpierw zaczął się chować przed policjantami. Po chwili trafił pod opiekę medyków. Jego życiu nic już nie zagraża.

W sytuacji kryzysowej warto skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocy, takich jak:
116 123 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 – 22.00,
116 111 – bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
800 121 212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę,
22 484 88 01 – ITAKA Antydepresyjny Telefon Zaufania. Dyżury psychologów w poniedziałek – wtorek w godz. 15.00 – 20:00, środa i piątek w godz. 10.00 – 15.00 i niedziela w godz. 15.00 – 20.00. Dyżury psychiatrów w czwartek w godz. 16.00 – 21.00 i piątek w godz. 15.00 – 20.00

Więcej o:
policja piotrków policja piotrków
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE