Sztab WOŚP w Gomunicach wraz z Kamieńskiem szykują się na Wielki Finał

Sztab WOŚP w Gomunicach wraz z Kamieńskiem szykują się na Wielki Finał Fot. Sztab WOŚP w Gomunicach

Sztab w Gomunicach wraz z Kamieńskiem będzie miał 45 wolontariuszy. Po identyfikatory oraz gadżety wybrano się już 8 grudnia 2023 roku do Fundacji WOŚP. W Gomunicach tradycyjna impreza będzie miała miejsce na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej.

Podczas jej trwania będzie wiele wydarzeń dla najmłodszych i tych starszych sympatyków orkiestrowej atmosfery. W planach dużo muzyki, śpiewu, tańca i fizycznych aktywności, ale także lokalne rękodzieło, pomiar cukru i ciśnienia krwi, kawiarenka, kiermasz najrozmaitszych gadżetów i tradycyjne Światełko do Nieba.

- Od Fundacji mamy zapewniony terminal płatniczy. Oprócz elektronicznych form funkcjonują także skarbony stacjonarne, m. in. w Urzędzie Gminy, w Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu w Gomunicach, Filii Bibliotecznej w Chrzanowicach, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzędowie, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku oraz w Zakładzie Fryzjerskim „Filipina” - informują nas organizatorzy.

W Kamieńsku impreza będzie miała miejsce w Domu Ludowym. To tam zabrzmi Mały Finał, na którym zagrają i zaśpiewają lokalni artyści oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Oprócz tego – pomiar cukru i ciśnienia krwi, licytacje, pokaz wozów strażackich, fotobudka, kiermasz i kawiarenka ciast lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

- Choć sponsorzy sami zgłaszają się do Sztabu to osoby związane z jego działalnością wciąż szukają następnych, którzy mogą wspomóc w organizacji wydarzeń dostarczając materiały i gadżety - które z kolei trafią na kiermasz - dodają organizatorzy.

Miniony Finał to 51 ty. 964 zł 88 gr. zebrane w Gomunicach i Kamieńsku, co potwierdza gotowość do niesienia wsparcia i pomocy tej części powiatu radomszczańskiego w obliczu „wielkiej sprawy”. Na przestrzeni 12 lat działalności Sztabu w Gomunicach zebrano już 258 251,37 zł.

Informacja: Sztab WOŚP Gomunice

Więcej o:
wośp 2024 wośp mdk mdk radomsko wośp gomunice wośp kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE