Szpital w Radomsku zużywa ponad tonę tlenu dziennie

Szpital w Radomsku zużywa ponad tonę tlenu dziennie Fot. arch. szpitala w Radomsku

Szpital Powiatowy w Radomsku, zużywa dziennie ok. 1-1,2 tony tlenu, czyli dwa razy więcej niż przed pandemią. Dodatkowo wykorzystywanych jest kilkanaście butli o pojemności 2, 5, 10, 40 i 50 litrów. Głównie dla pacjentów z COVID-19.

Leczenie tlenem jest podstawą terapii dla chorych na COVID-19. Tylko dzisiaj (stan na 10 kwietnia) tlen podawany jest ponad 170 osobom zakażonym wirusem SARS-CoV-2.

Na terenie szpitala znajduje się 12-tonowy zbiornik na tlen. Zainstalowany w listopadzie 2020 z przeznaczeniem dla placówki, w związku z uruchomieniem kolejnych oddziałów o charakterze obserwacyjno-zakaźnym.

Takie działanie pozwoliło na logistyczne zaplanowanie dostaw oraz zapewnienie odpowiedniej rezerwy tego produktu leczniczego w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2.

Na teren szpitala ostatnio coraz częściej wjeżdżają cysterny z tlenem, gwarantujące zachowanie ciągłości dostaw tego niezwykłego w dobie pandemii gazu.

- Doświadczenia wyniesione po roku pandemii koronawirusa, mobilizują szpital do dalszego działania w kierunki rozbudowy istniejącej instalacji tlenowej. Pierwsze kroki już poczyniliśmy, na efekty musimy jeszcze poczekać - czytamy w komunikacie szpitala.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko powiat radomszczański zakażenia radomsko koronawirus województwo łódzkie zbiornik z tlenem tlen szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE