Sucha Wieś: nowy plac zabaw oddany do użytku. Z konfliktem w tle...

W dzielnicy Sucha Wieś został oddany do użytku nowy plac zabaw. W uroczystym jego otwarciu wzięli udział mieszkańcy oraz władze miasta. Zabrakło strażaków z OSP Sucha Wieś, którzy użyczyli miastu teren, na którym powstał obiekt. Powodem ich nieobecności są zastrzeżenia, jakie mają strażacy do władz miasta w kwestii pozyskania nowego wozu bojowego.

- Strażacy bardzo nam pomogli i działają na rzecz naszej dzielnicy. Wczoraj odbyło się spotkanie, podczas którego straż odmówiła udziału w otwarciu placu zabaw. Strażacy mają pretensje do urzędu miasta o to, że bardzo długo są załatwiane formalności związane z zakupem wozu bojowego, na który bardzo czekają – wyjaśnia radny Łukasz Więcek, inicjator budowy placu zabaw.

Prezydent Radomska mówi, że nie rozumie rozgoryczenia strażaków.

- Tu akurat strażacy nie mają racji. Sprawy związane z samochodem wynikają z tego, że ten samochód miasto zakupuje od urzędu miejskiego w Kamieńsku. Dopiero wczoraj burmistrz Kamieńska podpisał dokumenty, więc te sprawy nie leżą po stronie Urzędu Miasta w Radomsku – wyjaśnia prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Na placu zabaw, który będzie służył wszystkim mieszkańcom Suchej Wsi, ale także osobom, które odwiedzają dzielnicę, zamontowane zostały m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, czy karuzele. Są też ławki oraz stojak na rowery.

- Myślę, że ten plac zabaw będzie integrował lokalną społeczność. Dzieci będą miały miejsce do zabaw, ale jest to też miejsce, w który będą mogły się spotykać osoby starsze – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

- Bardzo dziękuję strażakom z OSP Sucha Wieś, którzy nie tylko przekazali miastu teren, ale również bardzo pomogli w budowie tego placu – dodaje radny, Łukasz Więcek.

Koszt budowy placu zabaw to ok. 95 tys. złotych. Urząd miasta przekazał 80 tys. zł, natomiast pozostała część to praca strażaków (nieodpłatna) i pomoc prywatnych sponsorów.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko sucha wieś plac zabaw straż osp sucha wieś
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE