Strażackie ćwiczenia OSP w Wojnowicach

Strażackie ćwiczenia OSP w Wojnowicach Fot. OSP Pławno

Strażacy z jednostek OSP z Pławna, Gidel, Wojnowic, Gowarzowa i Ciężkowic 9 lipca uczestniczyli w terenowych ćwiczeniach.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że w trakcie prac polowych dochodzi do awarii oraz pożaru ciągnika rolniczego. W wyniku zaistniałego zdarzenia poparzeniu ulega kierujący ciągnikiem rolniczym. Mimo prób ugaszenia pożaru podręcznym sprzętem gaśniczym przez rolnika, pożar rozprzestrzenia się na pobliskie łąki. Ranny rolnik zgłasza informację o zaistniałym zdarzeniu do stanowiska kierowania PSP. Dyżury PSP w Radomsku dysponuje na miejsce siły i środki OSP z terenu gminy Gidle.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia strażacy zastają rannego rolnika oraz dwa rozwinięte pożary po 1.5h każdy, do których jest bardzo utrudniony dojazd samochodami gaśniczymi.

Wraz z innymi jednostkami zmuszeni są zbudować stanowiska wodne oraz przetłaczać wodę na duże odległości rozwijając praktycznie wszystkie węże z naszych samochodów.

Na szczęście dzięki dobrej współpracy oraz szybkim działaniom oby pożary udało się szybko ugasić a rolnikowi została udzielona pomoc medyczna.

Na tym nie koniec zdarzeń i ćwiczeń. W wyniku dużego zadymienia na drodze polnej pojazd osobowy uderza w drzewo, wewnątrz jedna osoba, bez możliwości dostępu, nieprzytomna, z widocznymi ranami głowy. Widoczne zadymienie z pojazdu. Na szczęście strażacy byli blisko i wszystkie jednostki biorące udział w ćwiczeniach szybko dotarły na miejsce zdarzenia. Osoba poszkodowana została uwolniona z samochodu i udzielona została jej kwalifikowana pierwsza pomoc.

Strażacy pożegnali też odchodzącego na emeryturę dh. Mariana Binka pracownika Urzędu Gminy Gidle. Pan Marian od wielu lat był odpowiedzialny za wszystkie sprawy związane ze strażą pożarną.

Więcej o:
straż osp ćwiczenia straży strażackie ćwiczenia psp radomsko straż radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE