Statuetka „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” od prezydenta Dudy dla szpitala w Radomsku

Statuetka „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” od prezydenta Dudy dla szpitala w Radomsku Fot. Szpital Powiatowy w Radomsku

We wtorek, 18 czerwca 2024 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbył się uroczysty finał XVI edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom, organizowany od 2008 roku przez związek zawodowy Solidarność. Wśród 16 nagrodzonych laureatów znalazł się Szpital Powiatowy w Radomsku. Nagrodę z rąk Prezydenta RP odebrał dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe

W uroczystości wzięli udział m.in.: minister Wojciech Kolarski oraz doradcy Prezydenta RP, członkowie Prezydium Komisji Krajowej na czele z Piotrem Dudą, przedstawiciele wyróżnionych firm, przedstawiciele pracodawców w RDS oraz Główny Inspektor Pracy Marcin Stanecki.

- Każdemu, kto był do tej nagrody przez swoich pracowników przedstawiony – z całego serca nie tylko gratuluję, ale przede wszystkim dziękuję, że rozumiecie Państwo, co to znaczy budowanie społecznej gospodarki rynkowej, która jest warunkiem tego, by Polska się odpowiednio rozwijała – mówił Andrzej Duda.

Więcej o:
radomsko szpital radomsko nagroda wyróżnienie pracodawca przyjazny pracownikom piotr kagankiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE