Starosta Andrzej Plutecki odwołany

Starosta Andrzej Plutecki odwołany Fot. Starostwo Powiatowe

Andrzej Plutecki nie jest już starostą Powiatu Radomszczańskiego. O odwołaniu go z funkcji zadecydowali radni powiatowi, podczas sesji Rady Powiatu Radomszczańskiego w dniu 30 stycznia.

W głosowaniu tajnym za odwołaniem Andrzeja Pluteckiego opowiedziało się 20 radnych. Przeciw był 1 głos a 1 głos był nieważny.

Odwołanie starosty to konsekwencja artykułu z Gazety Radomszczańskiej pt. „Kamienicznik Plutecki”, w którym to dziennikarze tygodnika ujawnili  fakt zasiadania Andrzeja Pluteckiego w zarządzie Zrzeszania Handlu i Usług. Tego zabraniają przepisy antykorupcyjne.

Do odwołania starosty wzywał także wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Szerzej o tym pisaliśmy w tym miejscu.

- Ja patrzę w przyszłość z podniesioną głową. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Starostwo zostaje w bardzo dobrej kondycji. Starostwo zostało przeorganizowano, zostały zmienione wydziały. Służy to lepszej pracy. Oczko w głowie - szpital ma się doskonale. Przez ten okres kiedy byłem starostą, zrobiłem bardzo dużo. Jestem z tego dumy. Zawsze jak będę spotykał się z mieszkańcami powiatu to nie będę musiał się wstydzić a głowę będę trzymał wysoko podniesioną - mówił chwilę po odwołaniu Andrzej Plutecki.

Więcej o:
andrzej plutecki kamienica starosta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE