Spółka SIM Łódzkie stała się faktem

W Radomsku powołano do życia spółkę SIM Łódzkie, która będzie realizować Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową w województwie łódzkim. W spotkaniu, oprócz samorządowców uczestniczących w SIM, wziął udział wicepremier Jarosław Gowin oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. Obecna była też Anna Kornecka – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

- Dziś ogłaszamy powstanie SIM Łódzkie. Razem z miastami Bełchatów, Brzeziny, Pabianice, Radomsko, Sieradz, Skierniewice oraz gminami Radomsko i Bełchatów, wybudujemy 650 mieszkań. Mieszkań dla rodzin, dzięki którym życie tych rodzin stanie się lepsze – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

- Będą to mieszkania o dobrym standardzie, dostępne dla rodzin o umiarkowanych dochodach. W Polsce bardzo potrzebujemy mieszkań w mniejszych miastach, a nie tylko w wielkich metropoliach. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie – dodał Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin podkreślał, że ogromny wkład w powstanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej miał wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra. To on zaproponował, by siedziba SIM Łódzkie znajdowała się w Radomsku.

- Mamy obecnie ogromną lukę mieszkaniową. Mam nadzieję, że przynajmniej w części SIM będzie w stanie tę lukę zapełnić. Bardzo chciałbym rozwijać tę inicjatywę. Nie oszukujmy się. SIM Łódzkie pozostanie po nas. Nasze kadencje się skończą, a mieszkania będą służyć ludziom, którzy będą w nich mieszkać – oznajmił Krzysztof Ciecióra.

Czytaj też: W 2023 roku powstaną w Radomsku mieszkania w ramach SIM Łódzkie

- Ten program jest adresowany właśnie do takich miast jak m.in. Radomsko, Sieradz, czy Skierniewice. To bardzo cieszy. Chcemy pobudzić rynek mieszkaniowy, stworzyć dla Polaków szeroką ofertę mieszkań na wynajem, z opcją dojścia do własności. Po to, by przeciwdziałać wszystkim negatywnym zjawiskom, jakie obserwujemy na rynku mieszkaniowym. Obecnie wielu Polaków jest na rynku mieszkaniowym wykluczonych, bo nie ma oferty dostosowanej do ich potrzeb i możliwości finansowych – dodała Anna Kornecka, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Na terenach należących do samorządów, które przystąpiły do SIM zostaną wybudowane przystępne cenowo mieszkania dla osób, które dotychczas nie mogły pozwolić sobie na ich zakup. Będą to mieszkania dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej, ale mają możliwość opłacania czynszu.

W Radomsku mieszkania w ramach SIM zostaną wybudowane na działce przy ul. Starowiejskiej. Pierwsze mieszkania powstaną tam w 2023 roku. Docelowo będzie ich ponad 80. Niewykluczone – co podkreśla prezydent Radomska, Jarosław Ferenc – liczba ta w perspektywie kolejnych lat zostanie zwiększona.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko sim łódzkie społęczna inicjatywa mieszkaniowa spółka sim łódzkie jarosław gowin
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE