W 2023 roku powstaną w Radomsku mieszkania w ramach SIM Łódzkie

W 2023 roku powstaną w Radomsku nowe budynki wielorodzinne, które zostaną wybudowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Radomsko otrzymało właśnie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa 3 mln zł, które będą wkładem własnym Miasta do spółki Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Łódzkie. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

- Moim marzeniem jest to, by Radomsko było takim okrętem flagowym Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w województwie – mówił podczas konferencji wicewojewoda łódzki, Krzysztof Ciecióra.

W nowych blokach, wybudowanych przy ul. Starowiejskiej utworzonych zostanie 80 mieszkań. Wybudowany zostanie również plac zabaw oraz parking.

- Pierwsze mieszkania powstaną do 2023 roku. Dostrzegamy możliwości rozwoju budownictwa i na pewno będziemy przeznaczać pod nie jeszcze inne działki. Jestem przekonany, że w ramach SIM jesteśmy w stanie wybudować w ciągu kilku najbliższych lat 200 mieszkań – mówi Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Spółka SIM Łódzkie zostanie formalnie utworzona w maju. Jej siedziba zostanie zlokalizowana w Radomsku.

- Obecnie czekamy na inne samorządy, które muszą podjąć uchwały w sprawie uczestnictwa w spółce Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Gdy tylko spółka powstanie, uruchomimy procesy inwestycyjne – podkreśla Krzysztof Ciecióra.

Budowa mieszkań przy ul. Starowiejskiej zostanie sfinansowana w 10 proc. z Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Do 35 proc. będzie to grant z Funduszu Dopłat, 15 procent to partycypacja przyszłych lokatorów, natomiast pozostała część to kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Nie wszystkim mieszkańcom Radomska podoba się lokalizacja nowych bloków. Jak podkreślają, są to tereny zielone, których na osiedlu brakuje. Z terenu tego chętnie korzystają dzieci, które grają tam w piłkę. Jak jednak wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc, działka ta nie została wybrana przypadkowo.

- Działka ta jest uzbrojona, posiada warunki zabudowy, co znacznie usprawni i przyspieszy proces inwestycji – tłumaczy Jarosław Ferenc.

Sprzedaż mieszkań w nowych blokach prowadzona będzie na preferencyjnych warunkach. Po 15 latach mieszkańcy będą mogli nabyć mieszkania na własność.

Kto będzie mógł zamieszkać w nowych blokach?

- Będziemy stawiać na osoby młode, posiadające dzieci, osoby, które zamierzają związać swoją przyszłość z Radomskiem. Ostateczne warunki ustali jednak Rada Miasta – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Dotychczas w województwie łódzkim do spółki SIM przystąpiło dziewięć samorządów. Zamierzają one wybudować około 1000 mieszkań.

Dofinansowanie w wysokości 3 mln zł – oprócz Radomska, otrzymał na razie Sieradz.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko SIM Łódzkie społeczna inicjatywa mieszkaniowa nowe bliki ulica starowiejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE