Radomsko gra dla Kacperka

Prawie 9 godzin muzyki na żywo, 8 różnych zespołów, jeden szczytny cel - tak w skrócie opisać można koncert "Gramy dla Kacperka", który odbędzie się 10 kwietnia w Klubie 40 w... ››

Prawie 9 godzin muzyki na żywo, 8 różnych zespołów, jeden szczytny cel - tak w skrócie opisać można koncert "Gramy dla Kacperka", który odbędzie się 10 kwietnia w Klubie 40 w Radomsku.

 

Organizatorami koncertu są wolontariusze z Hufca ZHP Radomsko, którzy po  raz kolejny już postanowili pomóc Kacperkowi Kopańskiemu.

 

- Kacperek jest synem radomszczańskich harcerzy - Martyny i Roberta. Oboje przez wiele lat prężnie działali w Hufcu, byli drużynowymi i wychowywali młodych harcerzy, organizowali dla nich zbiórki i obozy. Teraz, kiedy sami są już rodzicami i mają chore dziecko, czas abyśmy my pomogli im. Poza tym chcemy też szerzyć braterstwo i uwrażliwiać młodzież na potrzeby innych. - mówi Paulina Łągiewka, inicjatorka akcji.

 

10 kwietnia o godzinie 18.00 rozpocznie się koncertowy wieczór, podczas którego wystąpią:

  • Poza zasięgiem - grupa harcerek z XIII Czarnego Szczepu
  • Monitor - zespół rockowy z Radomska,
  • 5 procent - grupa hip-hopowa z Radomska,
  • Better - kapela rockowa, grająca rock alternatywny,
  • Czarne wołgi - również rock alternatywny,
  • El Era - kapela rockowa,
  • Lafs & Cib - grupa raperów z Łodzi,
  • Sorretun - zespół rockowy działający przy Elektryku

Wstęp - 7 zł.

 

Wszystkie pieniądze zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rehabilitację Kacperka.

 

Kacperek Kopański urodził się 3 października 2008 r. z rozszczepieniem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Po urodzeniu lekarze stwierdzili u niego wodogłowie, Zespół Arnolda Chiariego I/II, porażenie wiotkie kończyn dolnych. Ze względu na problemy z oddychaniem przeszedł zabieg tracheostomii. Podczas wielomiesięcznej hospitalizacji przeszedł ciężką posocznicę, w wyniki której stracił prawie całe jelito grube. Obecnie jest żywiony pozajelitowo. Kacperek nie chodzi i nie mówi, ma znaczne opóźnienie w rozwoju. By mógł się jak najlepiej rozwijać wymaga stałej wyspecjalizowanej opieki oraz długotrwalej i kosztownej rehabilitacji.

 

Można mu dodatkowo pomóc przekazując 1 % podatku. W rozliczeniu rocznym PIT w rubryce "Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego(OPP)" wpisać nazwę:OPP. Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą, KRS: 0000037904", a w polu "Informacje uzupełniajace": 1% podatku na rzecz Kacpra Jakuba Kopańskiego.

www.kacperkowyswiat.bloog.pl

Więcej o:
koncert kacperek kopański klub 40
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE