Skrzyżowanie Sucharskiego-Poprzeczna w Radomsku zostało „wyniesione”. Będzie bezpieczniej?

Skrzyżowanie Sucharskiego-Poprzeczna w Radomsku zostało „wyniesione”. Będzie bezpieczniej? Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zakończyły się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Celem inwestycji, której koszt wyniósł 223 676 złotych była poprawa bezpieczeństwa ruchu. Skrzyżowanie to bowiem od lat figurowało w policyjnych statystykach, jako jedno z najbardziej kolizyjnych nie tylko w Radomsku, ale także w całym powiecie.

Wcześniej wielu kierowców jadących szeroką i prostą ulicą Sucharskiego (droga z pierwszeństwem przejazdu) lekceważyło znaki nakazujące ograniczenie prędkości, a ci jadący ul. Poprzeczną nie stosowali się do nakazu „Stop”.

Nie pomogły także pulsujące światła ostrzegawcze, dlatego - co podkreślają urzędnicy, sięgnąć należało po mocniejsze ,,argumenty”. Obecnie cała tarcza skrzyżowania wyniesiona została 9 centymetrów ponad poziom jezdni co wymusi ograniczenie prędkości. Wymalowano także wyraźne oznakowanie poziome. Ustawiono nowe znaki ostrzegawcze oraz szeregi biało – czerwonych słupków, które w razie kolizji mają chronić pieszych i okoliczne posesje przed rozpędzonymi autami.

- Mam nadzieję, że wykonane prace spowodują, że kierowcy zaczną jeździć wolniej i ostrożniej, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w rejonie tego skrzyżowania - mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W ramach inwestycji sfinansowanej w całości z budżetu powiatu w rejonie skrzyżowania przebudowano także ciągi piesze.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko skrzyżowanie wyniesienie skrzyżowania poprzeczna sucharskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE