Seniorzy z Radomska na obradach. Rozmawiali o smogu i Medalu Miasta Radomska

Seniorzy z Radomska na obradach. Rozmawiali o smogu i Medalu Miasta Radomska Fot. UM Radomsko

Kilka punktów liczył porządek obrad Miejskiej Rady Seniorów w Radomsku. Seniorzy spotkali się 1 marca w sali Urzędu Miasta.

W obradach wzięli również udział prezydent Jarosław Ferenc, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kubak oraz naczelnicy urzędu miasta: Jacek Paul, Wioletta Marcinkowska i Marzanna Proszowska.

Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska przybliżyła kilka programów, z których radomszczanie mogą skorzystać przy wymianie starych pieców czy termomodernizacji budynków.

Naczelnik Proszowska podkreśliła, że miasta z korzystają z miejskiego programu dotacyjnego „Radomsko bez smogu” w połączeniu z programem „Czyste powietrze”, które dają wymierne korzyści w postaci wymiany 160–180 nieekologicznych źródeł ogrzewania rocznie.

Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Jacek Paul pokrótce wyjaśnił obecnym zasady funkcjonowania drona antysmogowego oraz działań kontrolnych dotyczących palenia w piecach nielegalnymi substancjami.

Podczas spotkania rozmawiano także na temat działań podejmowanych przez miasto w zakresie nasadzeń zieleni. Naczelnik Proszowska zachęcała do wzięcia udziału w realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego „Zazieleńmy Radomsko”, który zakłada posadzenie drzew m.in. w pasach drogowych dróg miejskich. Mówiła także o nowych nasadzeniach drzew, krzewów i kwiatów, które każdego roku wykonywane są na terenie miasta.

Radni podczas posiedzenia podjęli na koniec uchwałę w sprawie wniosku o nadanie Medalu Miasta Radomska Edmundzie Bodance oraz podsumowali dobiegającą końca 4-letnią kadencję.

W sprawach różnych m.in. zgłosili chęć zorganizowania kursu informatycznego dla seniorów.

Więcej o:
miejska rada seniorów obrady rada seniorów radomsko rada radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE